Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w Szanghajskim Rankingu Gras 2021 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w Szanghajskim Rankingu Gras 2021

W najnowszym, prestiżowym Global Ranking of Academic Subjects 2021, opublikowanym 26 maja przez chińską agencję ShanghaiRanking Consultancy,  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu sklasyfikowany został w 3 dyscyplinach: Agricultural Sciences, Ecology oraz Food Science & Technology.

Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) uwzględnia 54 dyscypliny przyporządkowane do 5 dziedzin: nauk przyrodniczych, medycznych, społecznych, nauk o życiu oraz nauk technicznych i inżynierskich. W zestawieniach dla poszczególnych dyscyplin uwzględniono w sumie 1800 uczelni z 93 krajów, w tym 25 polskich uczelni akademickich. Wśród najlepszych na świecie w  corocznym  rankingu dyscyplin nie mogło zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP).

Na szczególne wyróżnienie zasługuje najwyżej sklasyfikowana dyscyplina UPP Food Science & Technology (miejsce 151-200), która poprawiła swój wynik punktowy z 32,5 (2020) na 33,6 (2021). Kolejne obszary UPP wyróżnione w rankingu to  Ecology  - miejsce 301-400 oraz Agricultural Sciences - miejsce 401-500.

Metodologia rankingu uwzględnia pięć kryteriów: liczbę artykułów naukowych, wpływ cytowań mierzony wskaźnikiem Category Normalized Citation Impact (CNCI), odsetek publikacji powstałych we współpracy międzynarodowej, liczbę artykułów w najważniejszych czasopismach oraz liczbę znaczących nagród naukowych.

Rzeczniczka prasowa UPP