UPP dla dzieci z Ukrainy – wizyta w Ogrodzie Dendrologicznym i wycieczka po Starówce Poznania i Rogalowym Muzeum

Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa. Takimi słowami można podsumować wizytę grypy dzieci z Ukrainy wraz ze swoimi mamami, która gościła 18 marca br. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Sekcja Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Koła Leśników oraz Uniwersytet Młodych Przyrodników przygotowały wiele atrakcji i niespodzianek. W sobotę natomiast zorganizowana została niezwykła wycieczka po starówce Poznania wraz z wizytą w Rogalowym Muzeum.

Grupa niemalże 50 osób z Ukrainy spędziła piątkowe przedpołudnie w Ogrodzie Dendrologicznym WLD UPP. W pięknej scenerii i przy słonecznej pogodzie studenci z Sekcji  Edukacyjnej   Przyrodniczo-Leśnej Koła Leśników zorganizowali zabawy ruchowe, malowanie twarzy oraz pokaz sokolniczy. Natomiast Uniwersytet Młodych Przyrodników, Agnieszka Kurasz z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Magdalena Włodarczyk z Działu Projektów, zaangażowały najmłodszych w zajęcia plastyczne, które pochłonęły dzieci bez reszty. Ogromną radość wzbudziła również u dzieci przejażdżka traktorkiem po Ogrodzie Dendrologicznym. W tym czasie mamy mogły odetchnąć wokół ogniska i spacerując ścieżkami Ogrodu.

W sobotę przygotowana została kolejna niezwykła atrakcja. Dzięki zaangażowaniu pana Krzysztofa Gmerka z Oddziału Informacji Naukowej UPP, który jest jednocześnie Wiceprezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania przy wsparciu Państwa Błażejewskich,  przygotowana została wycieczka po starówce Poznania i wizyta w Rogalowym Muzeum. Grupa 20 osób zaczęła ponad 4-godzinną wyprawę od wizyty na poznańskim rynku i obejrzeniu trykających się koziołków, a następnie przeszła do Rogalowego Muzeum, gdzie uczestnicy wycieczki usłyszeli historię regionu i przede wszystkim dowiedzieć się mogli o tajnikach wyrobu rogali Marcińskich. Na zakończenie grupa powędrowała ulicami Poznania, aż po poznańską operę.

Mamy nadzieję, że dzięki przygotowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wydarzeniom, choć na chwilę ich uczestnicy zapomnieli o problemach i wywołaliśmy uśmiech na twarzach dzieci i ich mam.

Rzeczniczka prasowa UPP

​​​​​​​​ ​​​​​