Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UPP gospodarzem Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UPP gospodarzem Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych

W Biskupicach Wielkopolskich pod Poznaniem w dniach 21-22 kwietnia 2022 r. odbyła się Konferencja Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych (KRURiP), w której uczestniczyła Anna Gembicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pełnomocnik Rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych. Organizatorem spotkania był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Głównym punktem posiedzenia były wspólne działania zmierzające do promocji kierunków studiów oferowanych na uczelniach rolniczych i przyrodniczych. Dyskutowano o  pilnej potrzebie przygotowania dobrze wykwalifikowanych kadr, które podejmą wyzwania stojące przed polskim rolnictwem. W efekcie przeprowadzonych rozmów przyjęte zostały założenia wspólnej kampanii uczelni przyrodniczo-rolniczych we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podjęta zostanie wielostronna i długoterminowa kampania, która łączyć będzie aspekty bezpieczeństwa żywnościowego i ochrony środowiska przyrodniczego. Podczas konferencji omówione zostały również nowe zmiany legislacyjne w szkolnictwie wyższym oraz uczestnicy podzielili się doświadczeniami z działań wspierających uchodźców wojennych z Ukrainy.

W posiedzeniu udział wzięli: przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych prof. dr hab. Jarosław Bosy – rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Z-ca Przewodniczącego Konferencji – rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz prof. dr hab. Marek Adamski – rektor Politechniki Bydgoskiej, prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk – rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr hab. Mirosław Minkina – rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach,  dr hab. Sylwester Tabor, prof. URK – rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, prof. dr hab. Michał Zasada – rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Rzeczniczka prasowa UPP

​​​​​​​​​​​​​​​​