Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UPP na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agro Show | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UPP na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agro Show

AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie, gromadząca wszystkie czołowe krajowe i światowe marki maszyn i urządzeń rolniczych. Tegoroczna edycja, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się w dniach 24-26 września br. i przyjechało na nią 536 wystawców. Rozmach imprezy wystawienniczej sprawił, że wydarzenie odwiedziło 125 tys. osób z całego kraju. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć stoiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, na którym pracownicy Wydziałów Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii oraz Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej prezentowali ofertę Uczelni.

„Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako  doskonałe miejsce prezentacji dla firm i instytucji z branży rolniczej” – mówi prof. UPP dr hab. Zuzanna Sawinska, Prodziekan ds. studiów WRO. „Stoisko Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Można powiedzieć, że byliśmy wprost oblegani. W piątek odwiedziła nas młodzież z 20 szkół średnich. W weekend natomiast gościliśmy na stoisku osoby indywidualne, które miały wiele pytań związanych z ofertą Uczelni oraz aktualną sytuacją na polach” – dodaje Prodziekan.

Stoiskom tradycyjnie towarzyszyły pokazy maszyn rolniczych. W tym roku przede wszystkim maszyn będących alternatywą dla środków chemicznych, jako odpowiedź branży na program Unii Europejskiej tzw. Zielony Ład. Pokazy w tym zakresie prowadził dr hab. Łukasz Sobiech z Katedry Agronomii UPP.

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP