Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UPP sygnatariuszem porozumienia na rzecz rozwoju inicjatywy WorldSkills | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UPP sygnatariuszem porozumienia na rzecz rozwoju inicjatywy WorldSkills

Podczas XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, 25 kwietnia br., odbyło się podpisanie porozumienia ustanawiającego Koalicję na rzecz rozwoju inicjatywy WorldSkills i organizacji Zawodów Euroskills 2023 w Polsce. Jednym z członków niniejszego przedsięwzięcia jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, reprezentowany przez prof. dr. hab. Piotra Golińskiego, prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej. 

 

 

Pozostałymi członkami podpisanego w czasie Kongresu porozumienia są: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie,  Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach. Dotychczas do Koalicji dołączyli Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, DMG Mori sp. z o.o, Grupa Azoty S.A, Polska Izba, Gospodarcza Zaawansowanych Technologii, Politechnika Poznańska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Śląska, Akademia Leona Koźmińskiego, Politechnika Łódzka, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Lubelska, Politechnika Białostocka.

Koordynatorem WorldSkills na UPP jest dr inż. Mirosław Czechlowski, który jednocześnie jest opiekunem naszego zawodnika na WorldSkills 2022 w Szanghaju. Marek Wiącek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, o którym mowa, będzie reprezentował Polskę w dyscyplinie mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych.

WorldSkills i EuroSkills to największe na świecie i w Europie konkursy umiejętności zawodowych, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej. W konkursach biorą udział wyłonieni w krajowych eliminacjach młodzi (18-25 lat) przedstawiciele branż w sześciu obszarach zawodowych: technologia informacji i komunikacji, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda. Zawodom towarzyszą prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

 

Iwona Cieslik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

 

WYDZIAŁY