UPP w badaniu "Impact of COVID-19 confinement on eating behaviours across 16 European countries"

W okresie pierwszego 'lockdownu' doktorantki z Katedry Żywienia Człowieka i Dietetyki - Ezgi Kolay i Aleksandra Bykowska-Derda - wraz ze swoim promotorem, wzięły udział w europejskim projekcie, w ramach którego przez 3 tygodnie prowadzone były badania, wspólnie z naukowcami z 16 krajów, podczas których analizowano zachowania żywieniowe w tym okresie.

Dzięki wsparciu koleżanek i kolegów, którzy pomogli w udostępnianiu i sami wypełniali kwestionariusz, zebraliśmy blisko 2000 ankiet i Polska oraz nasza Uczelnia znalazła się  w  reprezentatywnej próbie respondentów z całej Europy.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w badaniu oraz je promowali.

Jesteście w próbie Europejczyków i możecie przeczytać jak, jako społeczność, w tym czasie zmieniliśmy nawyki żywieniowe.

Dziękujemy wszystkim za udział.

Link do pracy poniżej:

Dr hab. Magdalena Człapka-Matyasik