Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UPP wspiera WOŚP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UPP wspiera WOŚP

Już w ten weekend odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegoroczną zbiórkę włączyli się także pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

 

Wszystkich uczestników poznańskiego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanego przez największy sztab w Wielkopolsce - Poznań Ławica na  Międzynarodowych Targach Poznańskich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska przygotowanego wspólnie przez Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP oraz firmę @CLAAS.Polska. Na stoisku, znajdującym się pomiędzy Wejściem Wschodnim (od strony Mostu Dworcowego) a Iglicą, będzie można zapoznać się z historią dr Żuka, czyli samochodu marki FS Żuk, który bez awarii pokonał trasę rajdu Złombol 2017, poczuć się jak prawdziwy operator najnowocześniejszych ciągników rolniczych marki Claas Axion, zasiadając za kierownicą jednego z dwóch ciągników, które razem mają ponad 500 KM oraz zapoznać się z działalnością Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Rolniczej.

Natomiast w strefie warsztatów edukacyjnych dla mieszkańców Poznania naukowcy z Katedry Biochemii i Biotechnologii będą przeprowadzać warsztaty biochemiczne dla dzieci. Na stanowisku będziecie można samodzielnie wyizolować DNA oraz zapoznać się z właściwościami białek. W szczególności zapraszamy dzieci do samodzielnego wykonywania doświadczeń, pod czujnym okiem naszych naukowców.

WYDZIAŁY