Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uroczyste pożegnanie pracowników odchodzących na emeryturę | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uroczyste pożegnanie pracowników odchodzących na emeryturę

W Kolegium Rungego 30 września 2021 r. odbyło się tradycyjne pożegnanie pracowników, którzy w bieżącym roku przechodzą na emeryturę.  W uroczystości uczestniczyli rektor, prorektorzy, kanclerz oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Spotkanie poprowadził prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który podziękował za wkład pracy wniesiony na rzecz Uniwersytetu.  „Dziękuję dziś za  wieloletni trud, za dawanie przykładu rzetelności i wierne trwanie przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pamiętajcie proszę, że będzie to zawsze Wasza Uczelnia. I mam nadzieję, że  będą  Państwo powracać do nas myślą i obecnością, jak do drugiego domu, który sami wyposażyliście na dalsze trwanie ” – mówił podczas spotkania Rektor UPP.  W trakcie ceremonii uczestnikom spotkania wręczono listy gratulacyjne z podziękowaniami oraz okolicznościowe upominki.

W roku 2021 przechodzi na emeryturę 41 osób, w tym 16 nauczycieli akademickich. W tej grupie jest ośmiu profesorów. „To znaczna część naszej kadry, która z pewnością nie będzie już taka sama” – podsumował Rektor UPP.

Rzeczniczka prasowa UPP