Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uroczystość 60-lecia Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uroczystość 60-lecia Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu

Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu świętuje 60. urodziny, z tej okazji 9 czerwca 2022 r. w budynku Biocentrum odbyła się uroczystość jubileuszowa, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta i regionu, zaprzyjaźnionych uczelni oraz pracownicy Wydziału.

Po przywitaniu gości i przedstawieniu historii Wydziału przez dziekan prof. UPP dr hab. Bożenę Danyluk, głos zabrał w imieniu Rektora UPP, prorektor ds. kadr i  rozwoju  Uczelni prof. dr hab. Roman Gornowicz. W swoim wystąpieniu Rektor podkreślił rolę Wydziału oraz podziękował wszystkim pracownikom za zaangażowane i ich pracę, która przyczyniła się do silnej pozycji Uczelni w kraju i na świecie.  Następnie swoje wystąpienia mieli przedstawiciele władz samorządowych: Wicewojewoda Wielkopolski Beata Maszewska, Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. młodzieży i współpracy akademickiej Anna Wawdysz oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Szymon Wdowczyk. Wszyscy przemawiający gratulowali dokonań naukowo-badawczych oraz życzyli dalszego rozwoju.

Gratulacje z okazji jubileuszu składali również Dziekani zaprzyjaźnionych uczelni oraz władze jednostek naukowo-badawczych, z którymi Wydział na co dzień współpracuje. Nie zabrakło Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Politechniki Łódzkiej i Gdańskiej oraz uczelni poznańskich.

Na ręce Pani Dziekan wpłynęły także listy gratulacyjne między innymi od Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego oraz prezesa zarządu Fundacji UAM i dyrektora Poznańskiego parku Naukowo-Technologicznego prof. dr hab. Hieronima Maciejewskiego.

Ostatnią oficjalną częścią uroczystości był koncert jubileuszowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Łany im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Nad całą ceremonią czuwał prowadzący dr inż. Tomasz Szablewski z Katedry Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, a oprawę muzyczną zapewnił Zespół Trębaczy Myśliwskich „Venator”.

Obchodom jubileuszowym Wydziału towarzyszyła III. Wielkopolska Konferencja Nauka Gospodarce pn. „Partnerstwo nauki i przemysłu źródłem rozwoju” pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP

Fot.  prof. UPP dr hab. Dominik Kmecik, Andrzej Tarnowski, Iwona Cieślik

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​