Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Warsztaty „Inteligencja finansowa – czy Cię na nią stać” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Warsztaty „Inteligencja finansowa – czy Cię na nią stać”

Dnia 6 lutego 2021 roku odbyły się warsztaty „Inteligencja Finansowa - czy Cię na nią stać?” organizowane przez Studenckie Forum Business Centre Club, przy współpracy Konwentu Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i wsparciu Prorektora ds. Studiów prof. dr. hab. Piotra Ślósarza. Była to już XV edycja wydarzenia i wzięło w niej udział ponad 200 osób z całej Polski.

„Uczestnicy warsztatów mieli okazję wynieść z nich mnóstwo wiedzy i przykładów. Wiedzy - o tym jak inwestować, jakie drogi finansowe możemy obrać oraz jakie są sposoby na inwestowanie  swoich środków. Przykładów - jak działają niektóre rynki, jak inne osoby osiągały sukcesy w swoich dziedzinach oraz rekomendowany lektury, z których możemy wyciągnąć jeszcze więcej praktycznej wiedzy” – mówi Andrzej Zabłocki, Przewodniczący Konwentu Samorządu Studenckiego UPP. „Osobiście będąc na wszystkich warsztatach jestem bardzo zadowolony z tego, jak wiele się dowiedziałem od poszczególnych prelegentów. Każdy z prowadzących przedstawiał swój segment tak, że łączyły się one w spójną całość z mnóstwem praktycznej wiedzy i skutecznych podpowiedzi. Przykłady wzięte z życia pokazały mi różne sposoby na to jak można kreować swoją przyszłość” – dodaje Andrzej Zabłocki.

Wśród prelegentów tegorocznej edycji znaleźli się:

• Ludwik Sobolewski - doktor nauk prawnych, radca prawny, menedżer instytucji finansowych i ekspert rynków kapitałowych;
  • Paweł Malik - autor portalu GazetaGieldowa.pl, współautor PortalAnaliz.pl oraz inwestor giełdowy;
  • Michał Trędowski - doradca finansowy, manager, przedsiębiorca, inwestor;
  • Diana Koziarska - partner w SMOK Ventures. Współzałożycielka akceleratora ReaktorX. Forbes 30 przed 30. Ambasadorka Startup Poland;
  • Mariusz Stężały - charyzmatyczny przedsiębiorca, który wyszedł z ponad milionowego długu. Obecnie aktywnie buduje biznes nieruchomości;
  • Sławek Muturi - były partner konsultingowy w Andersenie i w Deloitte, od 1998 kupuje mieszkania na wynajem. Dzięki pasywnemu przychodowi z najmu, w maju 2009 r osiągnął 100%-ową wolność finansową.

Tekst: Andrzej Zabłocki, Przewodniczący Konwentu Samorządu Studenckiego UPP
Redakcja: Iwona Cieślik, Rzeczniczka Prasowa