Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wielki sukces sportowców Uniwerstytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wielki sukces sportowców Uniwerstytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu podsumował rozgrywki wielkopolskich studentów w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski (AMPiW) w roku akademickim 2020/2021. Na znakomitym drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Uroczyste podsumowanie AMPiW oraz ogłoszenie wyników rywalizacji nastąpiło podczas Poznańskiej Gali Sportu Akademickiego, która odbyła się 28 października. W 43 dyscyplinach  indywidualnych i zespołowych, 84 imprezach sportowych rywalizowały reprezentacje 19 uczelni z 5 miast województwa Wielkopolskiego, około 3000 studentek i studentów.

W trakcie Gali wyróżnione zostały najlepsze uczelnie i najlepsze zespoły uczelniane, uczestniczące w zmaganiach. Na najwyższym stopniu podium uplasował się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza tuż przed Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Ostatnią uczelnią, która stanęła na podium, była Politechnika Poznańska.

Specjalne wyróżnienia powędrowały do klubów uczelnianych UAM, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Collegium Da Vinci za niezwykłe zaangażowanie w organizację AMPiW w dobie pandemii. Indywidualnie za upowszechnianie i rozwój sportu studenckiego w pandemicznych latach nagrodzona została również Karolina Dopierała z Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

„To dzięki przychylności i pomocy władz rektorskich w upowszechnianiu sportu akademickiego udało się nam osiągnąć taki sukces. Mogliśmy zorganizować wiele wydarzeń sportowych, co w czasie pandemii i obowiązujących obostrzeń nie było łatwe. Szczególne słowa uznania należą się również wszystkim pracownikom CKF za  poświęcony czas, determinację w przygotowaniach studentów do reprezentowania naszej Uczelni na najwyższym sportowym poziomie. Bez wzajemnej pomocy i jedności naszego zespołu nie byłoby takiego sukcesu” – komentuje Sławomir Juryta, kierownik Centrum Kultury Fizycznej UPP.

Cykl Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski to jeden z największych systemów rozgrywek studenckich w kraju. Rozpoczyna się on zawsze w październiku zawodami lekkoatletycznymi, rozgrywki trwają aż do czerwca, a uroczyste podsumowanie odbywa się na początku kolejnego roku akademickiego.

Klasyfikacja końcowa AMPiW w r.a. 2020/21 wyglądała następująco:

1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 620 pkt.
2. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 614 pkt.
3. Politechnika Poznańska 468 pkt.
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 399 pkt.
5. Collegium Da Vinci w Poznaniu 347 pkt.
6. Akademia Wychowania Fizycznego 279 pkt.
7. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu 172 pkt.
8. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu 131 pkt.
9. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu 116 pkt.
10. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu 115 pkt.
11. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu 103 pkt.
12. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie 81 pkt.
13. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie 50 pkt.
14. Uniwersytet SWPS w Poznaniu 30 pkt.
15. Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu 29 pkt.
16-17. Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile 17 pkt.
16-17. Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu 17 pkt.
18-19. Akademia Kaliska im. S. Wojciechowskiego w Kalisz 16 pkt.
18-19. Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu 16 pkt.

Rzeczniczka prasowa UPP