Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wielkopolska z klimatem | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wielkopolska z klimatem

Środowisko w Wielkopolsce oraz mechanizmy wsparcia dla samorządów w celu jego ochrony były tematem konferencji „Wielkopolska z klimatem” zorganizowanej 21.09 br. przez wojewodę wielkopolskiego.

 

 

Inicjatywa jest elementem działań podejmowanych w szerokiej kolacji – administracji rządowej i samorządu, a także środowisk naukowych i eksperckich, których celem jest odpowiedzialna  edukacja ekologiczna. Adresatami konferencji były jednostki samorządu terytorialnego. Spotkanie było okazją do wysłuchania wystąpień naukowców, praktyków i ekspertów.

W trakcie spotkania wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wręczył także akty powołania do utworzonego Zespołu Doradczego ds. Środowiska, w skład którego weszli między innymi prof. UPP dr hab. inż. Bogdan Chojnicki z Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej oraz Tomasz Markiewicz, przewodniczący Rady Uczelni UPP. Kluczowymi zadaniami Zespołu będzie przygotowywanie m.in. opinii, ekspertyz i analiz sytuacji w kwestiach kluczowych z punktu widzenia ochrony środowiska w województwie wielkopolskim.

Podczas konferencji ogłoszony został również konkurs na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie środowiska.

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

Fot. WUWP  

Udostępnij ten artykuł

WYDZIAŁY