Wielkopolski Klub Tańców Polskich z nagrodami

W sobotę 13 marca 2021 r. odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich o Pierścień Księżnej Izabeli, w którym wystąpiło 95 par turniejowych, prezentując piękno tańców polskich w formie towarzyskiej. Wśród zwycięzców nie zabrakło tancerzy Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich.

Tancerze Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich znaleźli się aż trzykrotnie na podium zajmując odpowiednio  1 miejsce w VII kategorii (powyżej 40 lat) oraz 1 i 2 miejsce w VI kategorii (27-39 lat). Przypadł im również  tytuł zespołu roku oraz instruktora roku 2019 w VI kategorii (w roku 2020 nie było konkursów). Zwycięska para w VI kategorii Paulina i Marcin otrzymali również tytuł pary roku 2019.

Konkurs „O Pierścień Księżnej Izabeli”  organizowany jest przez CIOFF - Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej i jego celem jest popularyzacja niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zawartego w polskich tańcach narodowych. W tegorocznych zmaganiach udział wzięły zespoły m.in. z Warszawy, Siemiatycz, Olsztyna, Katowic, Dobczyc, Poznania, Lublina, Wronek czy Torunia. Z uwagi na sytuację epidemiczną, konkurs odbył się w skróconej formie.

Rzeczniczka prasowa UPP