Wizyta przedstawicieli Uniwersytetu w Gondarze

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu gościł delegatów z czołowego etiopskiego Uniwersytetu w Gondarze. Spotkanie, które odbyło się 21 października 2021 r. w Domu Absolwenta UPP, stanowiło okazję do rozmów na temat możliwych form współpracy.

Zagranicznych gości podjął Rektor UPP, prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, któremu towarzyszyli przedstawiciel Katedry Gleboznawstwa i Ochrony Gruntów WRO oraz Katedry Melioracji,  Kształtowania Środowiska i Gospodarki Przestrzennej WI.

W skład delegacji etiopskiego uniwersytetu weszli: prof Gashaw Andargie, Bikis, Vice President for Administration, dr Meseret Kassie, Desta, Vice President for Business and Development, dr Kassahun Tegegne, Gessesse, Vice President for Academic Affairs oraz Robel Yohaness, President's  Assistant.

Podczas spotkania Rektor UPP zaprezentował potencjał Uczelni oraz dyskutowano na temat możliwości nawiązania współpracy oraz podejmowania wspólnych projektów badawczych między uczelniami.

Uniwersytet w Gondarze jest jedną z najstarszych i najlepiej ugruntowanych instytucji szkolnictwa wyższego w Etiopii. Założony w 1954 jako ośrodek zdrowia publicznego i kampus szkoleniowy, uniwersytet stale się rozwija i przekształcił w jedną z najlepszych instytucji edukacyjnych w kraju. Obecnie Uczelnię tworzą: Wyższa Szkoła Medycyny i Nauk o Zdrowiu, Wyższa Szkoła Rolnictwa i Nauk o Środowisku, Wyższa Szkoła Biznesu i Ekonomii, Kolegium Nauk Przyrodniczych i Obliczeniowych, Kolegium Nauk Społecznych i Humanistycznych, Wyższa Szkoła Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Wydział Edukacji, Szkoła Prawa, Instytut Technologii, Wydział Informatyki oraz Instytut Biotechnologii.

Rzeczniczka prasowa UPP