Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o wirusie SARS COV 2 oraz szczepionkach przeciw COVID 19 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Z inicjatywy prof. UPP, dr hab. Joanny Zeyland, Koordynatorki działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i w związku zaangażowaniem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w inicjatywę „Nauka przeciw pandemii” 15 stycznia na platformie ZOOM oraz uczelnianym kanale YouTube transmitowane było spotkanie dla społeczności akademickiej zatytułowane „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o wirusie SARS COV 2 oraz szczepionkach przeciw COVID 19”.

W spotkaniu wzięli udział inicjatorzy akcji „Nauka przeciw pandemii” prof. dr hab. Jacek Wysocki reprezentujący Polskie Towarzystwo Wakcynologii i dr hab. n. med. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Celem wydarzenia było przekazanie społeczności Uniwersytetu zweryfikowanej, merytorycznej wiedzy o wirusie SARS-CoV-2 oraz szczepionkach przeciw COVID-19. W spotkaniu wziął udział również mgr Robert Fabiański, Kanclerz UPP, który przedstawił plany organizacji szczepień dla pracowników Uczelni.

Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, w związku z czym nie wszyscy zdołali przyłączyć się w tym dniu do zorganizowanego spotkania. Dlatego wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy na uczelniany kanał YouTube, gdzie udostępnione zostało nagranie ze spotkania 15 stycznia:

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o wirusie SARS CoV 2 oraz szczepionkach przeciw COVID 19 - YouTube

Rzeczniczka prasowa UPP