Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wycieczka po Ostrowie Tumskim w ramach akcji UPP dla dzieci z Ukrainy | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wycieczka po Ostrowie Tumskim w ramach akcji UPP dla dzieci z Ukrainy

W dniu 2 kwietnia odbyła się kolejna wycieczka dla 26 osób z Ukrainy. Tym razem dzieci i ich mamy miały okazję zwiedzić Ostrów Tumski.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci, gdzie grupa zapoznała się z historią Ostrowa Tumskiego. Następnie przeszli do Kościoła Najświętszej Marii  Panny i do Bazyliki archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła, miejsca pochówków pierwszych władców Polski. Po moście Biskupa Jordana uczestnicy wycieczki przeszli na Ostrówek, niegdyś najmniejsze miasto I Rzeczypospolitej, liczące zaledwie kilka domów i mające w różnych okresach swych dziejów od 100 do 300 mieszkańców i dalej na Śródkę, której atrakcją turystyczną jest trójwymiarowy mural "Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle", zdobywca 5. miejsca w konkursie „7 nowych cudów Polski” zorganizowanym przez National Geographic Polska w 2016 roku.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wycieczce, trwającej 4 godziny, a zorganizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Gmerka z Oddziału Informacji Naukowej UPP, będącego zarazem Wiceprezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i przy wsparciu językowym prof. dr. hab. inż. Ryszarda Błażejewskiego, kolejny raz udało się sprawić jej uczestnikom nieco wytchnienia i zapomnienia od codziennych trosk.

Rzeczniczka prasowa UPP