Wydawnictwo UPP na Targach Książki w Warszawie

W niedzielę, 29 maja zakończyła się jedna z największych imprez wydawniczych – Targi Książki w Warszawie zorganizowanych przez Fundację Historia i Kultura, na których prezentowało swój dorobek ponad 500 wystawców z Polski oraz 13 innych krajów.

Gościem Honorowym była w tym roku Norwegia. Po latach Targi wróciły na dawne miejsce – Pałac Kultury i Nauki oraz na Plac Defilad, gdzie pod rozstawionymi namiotami  znajdowała się większość stoisk prezentujących bardzo bogatą i różnorodną ofertę. Mimo niesprzyjającej pogody Targi cieszyły się ogromnym powodzeniem odwiedzających czytelników, którzy mieli okazję nie tylko kupić książki, lecz także spotkać się z ich autorami. Dla wydawców, księgarzy i bibliotekarzy była to okazja, by po długiej przerwie spotkać się, wymienić doświadczenia i nawiązywać współpracę.

Od 15 lat, w ramach Targów w Warszawie, odbywają się Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Wydawnictwo UPP wzięło w nich udział po kilkuletniej przerwie i … było warto. Na stoisku Wydawnictwa znalazły się zarówno monografie, jak i słowniki oraz podręczniki. Cieszyły się one dużym powodzeniem, szczególnie wśród miłośników flory i fauny. Odwiedziły nas nie tylko osoby zainteresowane dziedzinami podejmowanymi w publikowanych przez Wydawnictwo UPP książkach, ale również absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jak na każdej tego typu imprezie, dużą ciekawość wzbudziła klasyczna już publikacja profesora Andrzeja Bereszyńskiego Zwierzęta a zabobony, a rekordowa liczba gości stoiska była zainteresowana nagrodzoną na Targach Książki w Krakowie pozycją Barwienie metodami naturalnymi. Rośliny barwierskie i ich potencjał pod redakcją Katarzyny Schmidt-Przewoźnej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Wydawnictwa zamieszczoną na stronie internetowej https://wydawnictwo.up.poznan.pl/, za pośrednictwem której można kupić wspomniane publikacje.

Rozmowy z osobami odwiedzającymi stoisko Wydawnictwa UPP okazały się bardzo cenne. Dzięki nim można było się przekonać, jakie tematy, których brakuje w naszej ofercie, wzbudzają obecnie największe zainteresowanie. Do takich tematów należy przede wszystkim pszczelarstwo, winiarstwo, zielarstwo oraz hortiterapia. Zwłaszcza ta ostatnia dziedzina cieszy się dużą popularnością, a chęć współpracy nad przygotowaniem publikacji o terapii ogrodami wyraziło Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji. Chcielibyśmy umożliwić naszym potencjalnym czytelnikom zgłębienie wiedzy na interesujące ich tematy, dlatego zapraszamy naukowców i naukowczynie zajmujących się wymienionymi wyżej zagadnieniami do kontaktu z Wydawnictwem UPP.

Anna Zielińska-Krybus i Kamila Sowińska, Wydawnictwo UPP