Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP uhonorowany dwoma medalami | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został wyróżniony dwoma medalami za wybitny wkład w rozwój nauk weterynaryjnych oraz za zasługi dla rozwoju Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.

Medal im. Michała Oczapowskiego

Prezydium Kapituły Medalu im. Michała Oczapowskiego, przyznawanego przez Wydział II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN, w roku 2022 przyznało to zaszczytne  wyróżnienie między innymi Wydziałowi Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Medal im. Michała Oczapowskiego, ustanowiony w 1988 r., to najwyższe wyróżnienie przyznawane za wybitny wkład w rozwój nauk rolniczych i stosowanych nauk biologicznych osobom lub instytucjom. W uzasadnieniu medalu dla Wydziału podkreślono jego wybitny wkład w rozwój nauk weterynaryjnych.

Medal „XXX-lecia PSLWMZ” za zasługi dla rozwoju Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt

17-10 listopada odbył się XXX Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych  Zwierząt (PSLWMZ). Podczas Jubileuszowego Kongresu Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został uhonorowany medalem „XXX-lecia PSLWMZ” za zasługi dla rozwoju Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.

Kongres to największe, najbardziej wpływowe przedsięwzięcie edukacyjne organizowane przez lekarzy weterynarii dla lekarzy weterynarii zajmujących się leczeniem zwierząt towarzyszących. Czterodniowy charakter Kongresu był okazją zarówno do wspólnej nauki, jak i spotkań biznesowych.

Rzeczniczka prasowa UPP