Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wystawa malarska naukowczyni z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

2 lutego 2022 roku w Galerii Jerzego Piotrowicza „Pod Koroną” przy ul. Kramarskiej 3/5 w Poznaniu udostępniono zwiedzającym ekspozycję malarskiego cyklu prac pod tytułem „Katalog”, przygotowaną i wykonaną przez dr sztuki Sylwię Sosnowską – adiunkta w Katedrze Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu.

Wernisaż wzbudził spore zainteresowanie. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób, w tym Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, kierownik Katedry  Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu dr hab. inż. arch. Agnieszka Wilkaniec oraz prodziekan WROiB prof. UPP dr hab. Piotr Urbański.

Koncepcja wystawianych prac oparta jest na programie pracowni rysunku i malarstwa prof. dra hab. Waldemara Masztalerza, wprowadzającym do bioniki, a przedstawiony cykl poświęcony jest pamięci zmarłego w 2012 roku Profesora. Cykl prac w założeniu łączy muzykę i malarstwo. Jest zapisem czasu i przestrzeni, a formalnie dokumentuje zbiór form naturalnych.

„Prace prezentowane na wystawie korespondują w szerokim zakresie z działalnością Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdyż przedstawiają detale okazów biologicznych, eksponując ich atrakcyjną formę, teksturę i barwę. Kompozycja prac niesie głębsze przesłanie, które żywo było rozważane na wernisażu. Prezentowany warsztat malarski budził zainteresowanie i podziw licznie przybyłych artystów plastyków” – dzieli się wrażeniami prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Rektor UPP. „Działalność Pani Doktor na Naszej Uczelni musi wiązać się z pewnym poczuciem izolacji od środowiska artystycznego i tworzenie w takich warunkach z pewnością jest utrudnione. Mam jednak nadzieję, że te przeszkody, choć w części zrekompensuje poczucie przyjaznej atmosfery, jaką członkowie Wspólnoty Akademickiej UPP roztaczają wokół naszej Artystki” – dodaje Rektor UPP.

Wystaw potrwa do 27 lutego 2022 r.

Rzeczniczka prasowa UPP

​​​​​​​ ​​​​​​​