Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility XXV posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

XXV posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Majowe posiedzenie Senatu odbyło się w Kolegium Rungego i połączone było z wręczeniem nagród laureatom Konkursu im. prof. dr. hab. Jerzego Zwolińskiego na najlepsze prace magisterskie oraz gratulacje za przyznane stypendia Ministra Edukacji i Nauki.

Posiedzenie Senatu rozpoczęło się od wręczenia absolwentom nagród im. prof. Jerzego Zwolińskiego, a opiekunom prac magisterskich listów gratulacyjnych. Wyróżnienia z  rąk Rektora odebrali absolwenci, którzy w konkursie otrzymali nagrody I, II i III stopnia oraz cztery wyróżnienia. O laureatach pisaliśmy tutaj: https://puls.edu.pl/aktualno-ci/nagrody-dla-student-w-i-absolwent-w-przyznane

Następnie nastąpiło wręczenie studentkom dyplomów okolicznościowych potwierdzających przyznanie stypendiów Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/2023. O wyróżnionych pisaliśmy tutaj: https://puls.edu.pl/nauka-i-badania/trzy-studentki-upp-ze-stypendiami-ministra-edukacji-i-nauki-za-znacz-ce-osi-gni-cia

Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień  Senatorzy przeszli do realizacji porządku obrad. Podjęto uchwały w sprawie programu studiów dla nowego kierunku weterynaria o profilu ogólnoakademickim oraz w sprawie ustalenia programu studiów na kierunku zootechnika dla cyklu kształcenia rozpoczynającego się od roku akademickiego 2023/2024.

Senat przyjął również uchwałę w sprawie warunków i trybu rekrutacji na studia pierwszego stopnia na kierunek informatyka i inżynieria danych na rok akademicki 2023/2024. Nowo tworzący się kierunek studiów na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP doskonale wpisuje się w potrzeby rynku pracy. Dzięki studiom będzie można dołączyć do grupy specjalistów, którzy projektują i wdrażają zaawansowane systemy przechowywania, przetwarzania i integracji danych. Program kształcenia skupia się nie tylko na teorii, ale również na praktycznym rozwijaniu umiejętności programowania, projektowania i zarządzania infrastrukturą, aby móc skutecznie gromadzić, analizować oraz przekształcać dane w wartościowe informacje. Studenci będą współpracować z doświadczonymi naukowcami i profesjonalistami, aby zdobyć niezbędne umiejętności w pracy z danymi.

W kolejnych punktach zatwierdzona została ocena okresowa nauczyciela akademickiego po rozpatrzeniu odwołania przez Uczelnianą Komisję Oceniającą oraz podjęto uchwały w sprawie zmiany składu Rady Uczelni oraz Senackiej Komisji ds. Organizacji, Finansów i Rozwoju Uniwersytetu.

Po przedstawieniu sprawozdania przedłożonego przez władze Uczelni Senat jednogłośnie pozytywnie ocenił funkcjonowanie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za lata 2021-2022.

Po Senacie nastąpiło uroczyste odsłonięcie nazwiska prof. Marka Świtońskiego na tablicy upamiętniającej przyznanie naukowcom Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu tytułu doktora honoris causa przez inne uczelnie. Relacja z tego wydarzenia znajduje się tutaj: https://puls.edu.pl/nauka-i-badania/upami-tnienie-przyznania-doktoratu-honoris-causa-prof-dr-hab-markowi-wito-skiemu

Podjęte uchwały dostępne są na stronie internetowej UPP w REPOZYTORIUM DOKUMENTÓW.

Rzeczniczka prasowa UPP