Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zdjęcie doktoranta UPP w finale konkursu Wildlife Photographer of The Year | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Zdjęcie doktoranta UPP w finale konkursu Wildlife Photographer of The Year

Michał Michlewicz, doktorant Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu bierze udział w konkursie Wildlife Photographer of The Year organizowanym przez londyńskie Natural History Museum.

Zdjęcie doktoranta zostało wybrane do konkursu w kategorii nagroda publiczności i znajduje się pośród 25 finałowych zdjęć z 60 tys. nadesłanych prac. Zdjęcie konkursowe  poza walorami estetycznymi porusza także ważną kwestię drapieżnictwa kotów domowych.

Michał Michlewicz zauważył, że opuszczoną stodołę w Radlinku, małej wsi w zachodniej Polsce, odwiedza wiele zwierząt. Za pomocą swojej kamery Michał zarejestrował borsuka, lisa i kunę, ale też kocią aktywność. Ustawiając fotopułapkę tuż przy stodole, czekał, co ją uruchomi. Na szczęście, choć nie dla tej zięby, przybył kot domowy ze świeżą zdobyczą. Autorowi zdjęcia zależy, by jego zdjęcie zostało użyte do zilustrowania wpływu, jaki koty domowe mogą mieć na lokalny ekosystem.

Wildlife Photographer of the Year to konkurs dla najlepszych fotografów dzikiej przyrody i jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych na świecie. Wildlife Photographer of the Year powstał z myślą o fotografach, którzy przede wszystkim uwielbiają robić zdjęcia naturze. Jest to konkurs tematyczny, w którym może wziąć udział każdy, dla kogo przyroda jest terytorium nieodkrytym, wyjątkowym i przede wszystkim wartym uwagi. Każda kolejna edycja konkursu jest wyjątkowa i cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na prestiż, jaki zapewnia.

Zachęcamy do głosowania na zdjęcie Michała Michlewicza:

Rzeczniczka pras
owa UPP