Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zootechnika numerem jeden - wysokie pozycje kierunków UPP w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2021 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Zootechnika numerem jeden - wysokie pozycje kierunków UPP w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2021

Zootechnika prowadzona na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu ponownie najlepsza w Polsce według Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2021. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w kategorii uczelnie rolnicze znalazł się na podium zajmując trzecie miejsce.

 

 

W Rankingu Kierunków Studiów oceniono w tym roku 71 kierunków. Zootechnika (Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP) już czwarty rok z rzędu jest liderem w  swojej kategorii. Wysokie drugie miejsca zajęły kierunki rolnicze i leśne oraz kierunki o żywieniu i żywności, na trzecim miejscu w swojej kategorii znalazła się Architektura Krajobrazu. Natomiast w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach uplasowały się następujące kierunki UPP: Biologia, Biotechnologia, Dietetyka, Inżynieria środowiska oraz Ochrona środowiska. Przygotowanie tegorocznego Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2021 poprzedzone zostało tzw. wielką kalibracją, jako że w wykazie kierunków studiów prowadzonych w polskich uczelniach znajdują się aż 1553 nazwy, Fundacja Edukacyjna Perspektywy, wspólnie z uczelniami, dokonała przyporządkowania tych studiów do najpopularniejszych kierunków lub grup kierunków podlegających rankingowej ocenie.

 

W Rankingu Szkół Wyższych Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się na 31. miejsce wśród wszystkich uczelni akademickich w kraju. Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

 

Pełne wyniki Rankingu Szkół Wyższych oraz Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2021 są dostępne pod adresem: https://2021.ranking.perspektywy.pl/

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

Udostępnij ten artykuł

WYDZIAŁY