dmik - blog

IX Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Nowe kierunki badań w inżynierii środowiska, energetyce i geodezji"

Celem konferencji jest prezentacja najnowszych wyników badań naukowych i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii środowiska, energetyki oraz geodezji realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce.

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dylematy Nauki o Żywieniu Człowieka – Dziś i Jutro pn. „Żywienie a zdrowie kobiet”

W ramach III Międzynarodowej Konferencji Naukowej, Dylematy Nauki o Żywieniu Dziś i Jutro, wspólnie ze światowej sławy ekspertami, podjęta zostanie dyskusja związana z określeniem potrzeb żywieniowych warunkujących wysoką jakość życia i zdrowie współczesnej kobiety.

XVII Forum Zootechniczno-Weterynaryjne pt. "Optymalizacja żywienia w dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego"

Celem konferencji jest przedstawienie i popularyzacja innowacyjnych systemów hodowlanych, żywieniowych i profilaktyki weterynaryjnej w sytuacji zauważalnych zmian klimatycznych i światowego kryzysu energetycznego.

II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "O Kryształowego Siewcę" Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Już 1 i 2 kwietnia 2023 Poznań stanie się stolicą najpiękniejszych tradycji tanecznych, a wszystko to za sprawą II Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich „O Kryształowego Siewcę” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tancerze z całej Polski przyjadą walczyć o najwyższe trofea i nagrody. Spragnionych tańca na żywo zapraszamy do Centrum Kultury Fizycznej przy ul. Dojazd 7 w Poznaniu – wstęp wolny. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli osobiście się pojawić, organizatorzy przygotowali transmisję on-line, która dostępna będzie za pośrednictwem kanału YouTube UPP.

Nabór wniosków o nagrody i wyróżnienia Wydziału II PAN w 2023 r.

Wydział II Nauk Biologicznych i Rolniczych Polskiej Akademii Nauk przyjmuje wnioski o nagrody, wyróżnienia za wybitne odkrycia badawcze opublikowane w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych lub za wybitną monografię naukową opublikowaną przez prestiżowe wydawnictwo zagraniczne lub krajowe oraz nadanie medalu im. Michała Oczapowskiego.

Komunikat z 30 grudnia 2022 r. o kontynuacji WBN w 2023 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 grudnia 2022 r. doszło do spotkania UW z MEiN w sprawie złożonego wcześniej wniosku o finansowanie WBN w 2023 r. MEiN zapewnił, że planuje utrzymać dofinansowanie licencji WBN, ale łączna kwota dofinansowania wnioskowana przez ICM na kontynuację licencji w zakresie z 2022 r. przekracza możliwości budżetowe MEiN.

Komunikat z 14 grudnia 2022 r. o licencji Elsevier oraz przygotowaniach kontynuacji WBN w 2023 r.

W dniu 13.12.2022 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło wybór kolekcji tematycznych czasopism Science Direct w ramach licencji krajowej Elsevier związany z ograniczeniem kosztu tej licencji. W tym samym dniu ICM podpisał nową umowę z Elsevier na lata 2022-2024, patrz opis licencji na dostęp oraz program publikowania otwartego.

7.Kongres Biogazu -,,Biogaz -stabilne źródło energii w kryzysie energetycznym"

Ideą przewodnią 7. Kongresu Biogazu jest stworzenie w Polsce płaszczyzny do wymiany wiedzy i doświadczeń między światem nauki, przemysłem i biznesem w obszarze tematyki związanej z produkcją biogazu i eksploatacją instalacji biogazowych.

Grafika konferencji w ramach projektu Studencki Nobel

Studencki Nobej jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu.

Zaproszenie na szkolenie w ramach projektu pn. „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w dniu 15.12.2022 r.

logo RID

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza w dniu 15.12.2022 r. pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na szkolenie wewnętrzne pt.: Praktyczne aspekty zgłoszeń do ochrony (czas trwania: 1h) organizowane w ramach projektu nr 005/RID/2018/19 pn. Wielkopolska Regionalna Inicjatywa Doskonałości w obszarze nauk o życiu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu finansowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (obecnie Ministra  Edukacji i Nauki) w latach 2019-2023.

Konferencja naukowo-techniczna. Uniwersytet w czasach pandemii - nauka, dydaktyka, administracja.

"Konferencja naukowo-techniczna. Uniwersytet w czasach pandemii - nauka, dydaktyka, administracja" jest kontynuacją projektu zainicjowanego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (UPP) w roku 2020, który był odpowiedzią na zaistniałą sytuację naukowo-dydaktyczną oraz społeczno-gospodarczą związaną z pandemią COVID-19.

Subskrybuj RSS - dmik - blog

WYDZIAŁY