piątek, Wrzesień 27, 2019

wrz
27
wrz/27 14:00 - wrz/27 22:30

Uniwewersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Noc Naukowców 2019

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Serdecznie zapraszamy w piątek, 27 września 2019 r. na Noc Naukowców – największe w Wielkopolsce wydarzenie popularno-naukowe, którego współorganizatorem jest Uniwersytet  Przyrodniczym w Poznaniu.

 

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie, która każdego roku w tym samym czasie- w ostatni piątek września - w setkach miast odbywają się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Tej nocy każdy może wcielić się w rolę naukowca i przekonać się jak pasjonująca jest nauka i praca naukowca.

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu już po raz jedenasty uczestniczy w tym evencie, który jest doskonałą formą prezentacji tajników nauki i badań szerokiemu audytorium.

 

W tegorocznej edycji na terenie UPP zrealizuje się 73 imprezy w tym min.: warsztaty, pokazy, wykłady , stoiska interaktywne, gry zespołowe, kilka degustacji, które odbędą się w 13 budynkach na terenie Naszej Uczelni. W tym roku najwięcej wydarzeń tradycyjnie będzie miało miejsce w budynku Collegium Maximum przy ul. Wojska Polskiego 28, budynku Nauk o Żywności i Żywieniu przy ul. Wojska Polskiego 31/33, budynku Kolegium Cieszkowskich, ul. Wojska Polskiego 71 C, oraz Kolegium Zembala, ul. Dąbrowskiego 159.

 

Dzięki aktywnemu zaangażowaniu ponad 300 naukowców, doktorantów i studentów będziemy mogli przybliżyć odwiedzającym specyfikę naszej Uczelni, umożliwić bezpośrednio kontakt z kadrą, a także zaprowadzić młodych ludzi do sal wykładowych, laboratoriów i pracowni, w których być może będą w przyszłości odbywać zajęcia, jako studenci.

 

Każdy będzie mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

 

Dzieci będą mogły nauczyć się rozróżniać wróbla od mazurka, dowiedzą się czym nakarmić gila, ziębę czy sikorkę. Poznamy smaki dziedzictwa kulinarnego Wielkopolski. Zapoznamy się  ze skutecznymi metodami przyswajania słownictwa w kontekście kulturowym np. zagadnienia związane z architekturą, kuchnią, sztuką w języku angielskim. Będzie można  m.in., posmakować chronionych produktów żywnościowych, zapoznać się z właściwościami i sposobami wykorzystania ciekłego azotu, dowiemy  się wszystkiego o serach, jego historii, polskim dziedzictwie kulinarnym. Będzie możliwość bezpośredniego kontaktu z rakami. Zobaczymy nie tylko jak w ciągu kilkunastu sekund z suchej kaszki kukurydzianej produkowane są Twoje ulubione chrupki, ale także zobaczysz jak powstają chrupki kukurydziane dla zwierząt. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zobaczyć z bliska „pożyteczne robaki”. Mało tego, będą mogli je dotknąć, a chętni nawet odszukać w wermikompostowniku.

 

Specjaliści z Palmiarni Poznańskiej podczas warsztatów pozwolą nam wcielić się w rolę detektywów i spróbować rozwiązać kryminalną zagadkę z roślinami w tle. Uczestnicy zostaną podzieleni na pięć pięcioosobowych drużyn, potrzebny będzie spryt oraz wiedza dotycząca roślin.

 

Na te i inne wydarzenia serdecznie zapraszamy.

 

Szczegółowy program Nocy Naukowców znajdziecie Państwo na stronie www.nocnaukowców.pl

 

Dr inż. Urszula Mojsiej – koordynator projektu Nocy Naukowców na UPP
Działu Marketingu i Komunikacji UPP

 

 

wrz
24
wrz/24 08:00 - wrz/27 15:00

Międzynarodowa Konferencja "The technology transfer in agriculture – from university research to innovation"

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Konferencja połączona jest z Czwartym Forum w ramach Silkroad Agricultural Education and Research Innovation Alliance, podczas którego spotykają się naukowcy największych uczelni rolniczych Chin oraz wielu innych krajów.

Spotkanie jest zorganizowane przez UPP i odbędzie się w budynku Biocentrum oraz Kolegium Rungego. Celem spotkania jest zacieśnienie współpracy w dziedzinie edukacji, badań i wymiany kulturalnej między uniwersytetami, instytutami badawczymi i przedsiębiorstwami w krajach położonych wzdłuż historycznego Jedwabnego Szlaku. W spotkaniu wezmą udział wybitni naukowcy oraz przedstawiciele władz uczelni oraz administracji. W spotkaniu wezmą udział władze Miasta i Regionu.
 
Szczegółowe informacje na stronie: http://forum2019.up.poznan.pl/
wrz
27
wrz/27 13:00 - wrz/28 18:00

Folwark Wąsowo Ul. Poznańska 2

Innowacje w przetwórstwie z wykorzystaniem produktów ekologicznych

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

27/29.09. 2019 Folwark Wąsowo:

Konferncja naukowa „Innowacje w przetwórstwie z wykorzystaniem produktów ekologicznych” mająca na celu stymulowanie współpracy we wdrażaniu innowacyjnych metod w przetwórstwie

współfinansowanie: środki Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Partnerzy: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – Oddział w Poznaniu, Wielkopolskie Centrum Klasteringu w Poznaniu, Lokalna Grupa Działania KOLD

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar
PDF icon Informacja.pdf208.58 KB

Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa
i Bioinżynierii
Wydział Leśny i Technologii
Drewna
Wydział Medycyny
Weterynaryjnej
i Nauk
o Zwierzętach
Wydział Nauk
o Żywności
i Żywieniu
Wydział Inżynierii
Środowiska
i Inżynierii Mechanicznej
Wydział
Ekonomiczny