Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

IV Międzynarodowa Konferencja pt. „Ecological and Environmental Engineering”

Celem konferencji będzie prezentacja najnowszych wyników badań naukowych i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii ekologicznej i środowiskowej, realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą. Tematyka konferencji będzie obejmowała zagadnienia dotyczące: gospodarki wodno-ściekowej, odnawialnych źródeł energii, gospodarki odpadami i gospodarki o obiegu zamkniętym, zanieczyszczeń powietrza i zmian klimatu, toksykologii i oceny ryzyka dla środowiska oraz geoinformacji i teledetekcji.

Nim powstanie pisanka

dwa niebieskie jajka w gnieździe

Przyjrzyjmy się bliżej jajom kurzym. Ich skorupki występują w różnych odcieniach, od białego po różne odcienie brązu. Ale możemy również znaleźć także egzotyczne kolory, takie jak niebieski czy zielony? To nie tylko temat na Wielkanoc, ale również kwestia o dużym znaczeniu. Dlatego pytamy specjalistów: od czego zależy właściwie barwa skorupki kurzego jaja? 

O rolnictwie i agrobiznesie u progu technologicznej rewolucji w najnowszych Wieściach Akademickich

wieści akademickie

Przyszłość rolnictwa kształtuje się dzięki badaniom, innowacjom oraz rozwijaniu potencjału w sektorze rolno-spożywczym. To dzięki nim możliwe są rozwój i wdrażanie najnowocześniejszych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, robotyka i platformy cyfrowe. Umożliwiają one także adaptację do zmian klimatycznych, zaspokajanie coraz większego zainteresowania zrównoważoną produkcją. Dzięki nim ludzkość może dostosowywać się do wyzwań globalizacji w handlu i rosnącego zapotrzebowania na żywność.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2024 o sztucznej inteligencji

uczestnicy konferencji w sali prosektorium Uniwersyteckiego Centrum Dobrostanu i Zdrowia Zwierząt

Dziś na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w Uniwersyteckim Centrum Dobrostanu i Zdrowia Zwierząt odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. W dniach 15-20 kwietnia 2024 roku już po raz 27. Poznań stanie się areną fascynujących spotkań naukowych i artystycznych, podczas których naukowcy inspirują uczestników swoją wiedzą, odkryciami i swoją twórczością. Podczas konferencji prasowej dr hab. Paweł Kołodziejski zaprezentował także nową inwestycję Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach oraz najnowsze badania związane z tą tematyką.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2024 o sztucznej inteligencji

uczestnicy konferencji w sali prosektorium Uniwersyteckiego Centrum Dobrostanu i Zdrowia Zwierząt

Już po raz 27. Poznań stanie się areną fascynujących spotkań naukowych i artystycznych podczas Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Festiwal, który wyrósł z pasji do dzielenia się wiedzą oraz potrzeby bezpośredniego kontaktu naukowców z młodymi entuzjastami wiedzy i odkryć, odbędzie się w dniach 15-20 kwietnia 2024 roku.

Konferencja pt. „Jakość żywności – od producenta do konsumenta” podczas targów LABS EXPO na MTP

Sala seminaryjna z monitorem na którtym znajdują się slajdy z prezentacji; slajd przedstawia napis dobrostan i profilaktyka

W dniach 19-20 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się największe w Polsce Targi Wyposażenia i Sprzętu Laboratoryjnego LAB EXPO.  Były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata biznesu i nauki.

Strony

Subskrybuj Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu RSS

WYDZIAŁY