piątek, Listopad 27, 2020

lis
27
lis/27 17:00 - lis/27 22:00

NOC NAUKOWCÓW Z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu – bądźcie z nami on-line

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Rzeczywistość w jakiej się znaleźliśmy spowodowała, że tegoroczna Noc Naukowców odbędzie się w nowym terminie - 27 listopada i w zupełnie zmienionej formule. Ale jedno pozostaje niezmienne, będą to nadal ekscytujące i niepowtarzalne spotkania z naukowcami, tylko tym razem wirtualne.

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu przygotował dla uczestników Nocy Naukowców ponad 40 filmów, w których przedstawione zostaną niezwykłe dokonania naukowców oraz ich naukowe pasje.
W tegorocznej odsłonie wydarzenia naukowcy i studenci przybliżą tajemniczy świat przyrody, doradzą jak zdrowo się odżywiać oraz jak chronić naszą planetę. Nie wychodząc z domu zdobyć będzie można nowe umiejętności i doświadczenia, odkrywając co w trawie piszczy i brzęczy, poznając fakty i mity o nietoperzach, dowiadując się jak drzewa mogą uratować życie, ale też jak na co dzień  segregować odpady.  Zwolenników „szkiełka i oka” zaprosimy do wspólnego wykonywania domowych doświadczeń chemicznych, zbudowania automatycznej stacji meteorologicznej oraz wykonania drewnianego piórnika. A to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.
Ta prawdziwa naukowa uczta stanowić będzie doskonałą okazję, by dowiedzieć się więcej, spotkać pasjonatów nauki i wspólnie z nimi poznawać wspaniały świat wokół nas. 

 

 

Już dziś zachęcamy do spędzenia wspólnej Nocy Naukowców z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Nagrane materiały będą dostępne w piątkowy wieczór, 27 listopada br. w godzinach 18.00-22.00 na naszym kanale YouTube oraz na stronie www.poznan.nocnaukowcow.pl.

 

 

Transmisja z oficjalnego otwarcia eventu, z udziałem prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. dr. hab. Piotra Golińskiego odbędzie się o godzinie 17.00.

 

 

O szczegółach będziemy informować na bieżąco na facebooku wydarzenia.