Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

czwartek, Kwiecień 27, 2023

kwi
27
kwi/27 15:00 - kwi/27 17:00

Collegium Maximum, sala A
ul. Wojska Polskiego 28

Wykład pt. „Rolnictwo ekologiczne i jego typy - zróżnicowane podejście przyrodnicze, filozoficzne i religijne” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zapraszamy na wykład dr. inż. Jerzego Kupca pt. „Rolnictwo ekologiczne i jego typy - zróżnicowane podejście przyrodnicze, filozoficzne i religijne” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Wykład odbędzie się 27 kwietnia2023 r. o godzinie 15:00  w sali A Collegium Maximum (ul. Wojska Polskiego 28).

 

Wstęp wolny.

 

Szczegółowe informacje: www.up.poznan.pl/cku/putw

 

 

 

Plakat zapraszajacy na wykład pt. "Lasy i leśnictwo miejskie w Polsce"

 

kwi
27
kwi/27 11:00 - kwi/27 13:00

Hotel Novotel, przy Placu  Andersa 1

Rozpoczęcie sezonu szparagowego - Szparagowa Konferencja Prasowa

Białe, zielone i fioletowe - szparagi nie jeden mają kolor. Co ciekawe wszystkie szparagi to tak naprawdę ten sam gatunek, a kolor tego wiosennego warzywa zależny jest od sposobu uprawy, a w zasadzie ilości słońca w czasie jego wzrastania. Więcej ciekawostek na temat tego królewskiego warzywa, poznać będzie można podczas corocznej Szparagowej Konferencji Prasowej, która uważana jest za uroczyste rozpoczęcie sezonu szparagowego w Polsce.

 

Konferencja odbędzie się w czwartek 27 kwietnia o godz. 11.00 w Hotelu Novotel przy pl. Andersa 1.

 

Wydarzenie ma na celu promowanie produkcji i spożycia szparaga w naszym kraju.  Niezwykłe opowieści o szparagach przedstawi  uznany w świecie specjalista w dziedzinie biologii i uprawy szparaga prof. dr hab. Mikołaj Knaflewski, który w Katedrze Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ponad 50 lat zajmował się badaniami nad szparagiem. Profesor przedstawi aktualną sytuację w produkcji szparaga w Polsce i na świecie oraz zagadnienia dotyczące tego niezwykłego warzywa. Konferencja połączona będzie z degustacją wykwintnych szparagowych specjałów.  

Współorganizatorami Konferencji są: Polski Związek Producentów Szparaga oraz Katedra Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

WYDZIAŁY