Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

wtorek, Maj 16, 2023

Maj
16
Maj/16 09:00 - Maj/16 15:00

Uniwerstyet Przyrodniczy w Poznaniu

26. Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na UPP pod hasłem "Śmiało odkrywaj świat"

Już 16 maja br. w godzinach od 9.00 do 15.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odkrywania świata, poznawania tajników nauki, piękna sztuki, ciekawostek przyrodniczych a także wysłuchania interesujących wykładów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w ramach 26. edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki pod hasłem „Śmiało odkrywaj świat”.

 

To akademickie wydarzenie popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju.

W ciągu kilku dni – od 15 do 20 maja, naukowcy z poznańskich uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy.

 

Co czeka na Was tym roku na naszej uczelni?

Zabierzemy Was w podróż z przyrodą, poznacie wiele roślin rolniczych, które spotykamy na co dzień, a nie koniecznie wiemy jaką odgrywają lub mogą odgrywać rolę w naszym życiu. Wysłuchacie krótkich opowieści o fascynującym świecie przyszłego biotechnologa, dowiecie się skąd się biorą barwy gleby, jakie zagadki kryją się w mikroświecie, poznacie wodę jako niezwykły skarb natury. Będzie można rozwiązać kryminalne zagadki i wziąć udział w magnetyzujących eksperymentach np. z odciskami palców, płynem ferromagnetycznym, silnikiem homopolarnym czy magicznymi zapałkami a także zapoznać się z tajnikami druku 3D i jego zastosowaniami np. w technologii żywności.

Dla amatorów ekonomii przygotowaliśmy odpowiedzi na pytania – Czy nasze portfele wytrzymają inflację?, Czy nowoczesne bankowanie jest bezpieczne? oraz Czy znamy najważniejsze arterfakty związane z pieniądzem.

 

To tylko niektóre fascynujące zagadnienia, o których będą opowiadać naukowcy i studenci z naszego Uniwersytetu.  

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem i rejestracji na poszczególne wydarzenia –https://rejestracja.festiwal.amu.edu.pl/i/wydarzenia/wydarzenia/49

 

 

Do zobaczenia!

 

Maj
16
Maj/16 14:00 - Maj/16 16:00

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej

Wykład Profesora Christopha Randlera pt' "Zwierzęta w naszym życiu – indywidualny i społeczny wymiar różnorodności zwierząt"

Zapraszam na wykład prof. Christopha Randlera pt' "Zwierzęta w naszym życiu – indywidualny i społeczny wymiar różnorodności zwierząt", który odbędzie się: 

16 V 2023 r. godz. 14:00 w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP 

 

Profesor Randler uważany jest za światowego lidera badań nad chronobiologią i jej wykorzystaniu w nauczaniu biologii, ale także w rozumieniu relacji człowiek – zwierzęta. Hobbystycznie jest zapalonym obserwatorem ptaków. 

 

Wykład odbywa się w ramach wykładów otwartych Akademicki Poznań.

 

WYDZIAŁY