Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

piątek, Maj 19, 2023

Maj
19
Maj/19 12:00 - Maj/19 14:00

online, na platformie Zoom

Cykl wykładów pt: „Sztuczna inteligencja - nowe horyzonty w nauce”

Serdecznie zapraszamy Studentów oraz Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na cykl wykładów o sztucznej inteligencji. Organizatorem cyklu jest Katedra Metod Matematycznych i Statystycznych UPP.

 

Wykłady będą się odbywały od maja 2023 roku raz w miesiącu i będą trwały 60 min + dyskusja. Uczestniczyć w wykładzie można za pomocą platformy zoom.

 

Sztuczna inteligencja to dziedzina, która zmienia świat w niespotykanym tempie i zaskakuje nas coraz to nowymi możliwościami i wyzwaniami. Od teorii do praktyki, od podstaw do zaawansowanych technik, od tekstu do obrazu lub dźwięku, od sieci neuronowych do osobliwości technologicznej - sztuczna inteligencja ma wiele twarzy i aspektów. W cyklu wykładów pt: "Sztuczna inteligencja - nowe horyzonty w nauce” zapoznamy się z najnowszymi osiągnięciami i trendami w tej fascynującej dziedzinie. Dowiemy się, jak sztuczna inteligencja może pomagać nam w rozwiązywaniu problemów, tworzeniu produktów i usług, w edukacji oraz w badaniach naukowych. Żyjemy w ciekawych czasach, w których sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej obecna i będzie miała coraz większy wpływ na nasze życie. Nie pozostawajmy w tyle i bądźmy na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie sztucznej inteligencji.

 

Wykłady w bieżącym roku akademickim:
19.05.2023 – godz. 12:00
Prof. PP dr hab. inż. Dariusz Brzeziński – „Sztuczna inteligencja: teoria i zastosowania praktyczne.”

16.06.2023 – godz. 12:00
Damian Tawrel - „Życie w czasach osobliwości”

 

Sylwetki wykładowców oraz streszczenia wykładów znajdują się w załączniku 

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar
PDF icon Plakat informacyjny149.14 KB
Maj
18
Maj/18 10:45 - Maj/20 10:45

JUWENALIA

Po 4 latach powracają Juwenalia. To coroczne święto studenckie odbywające się na wiosnę w całej Polsce, ale te najlepsze oczywiście odbywają się w Poznaniu. W rozkładzie znajdują się koncerty artystów polskiej sceny muzycznej, kolorowy pochód przez miasto, liczne animacje na terenie festiwalu przygotowane przez zespół wolontariuszy oraz Forum Juwe, gdzie zapraszani są ciekawi gości prowadzący panele dyskusyjne. Tegoroczne Juwenalia swoim motywem czarów i magii mają na celu zaczarowanie Poznania na trzy majowe dni. „Magia interpretowana przez każdego może być w inny sposób, ale wspólnym mianownikiem zawsze jest nadzieja. Niech ta nadzieja na lepsze jutro pozostanie w nas i rośnie z każdym następnym dniem” – piszą organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się 18-20 maja w Parku Jana Pawła II. Szczegóły na: https://juwenalia.poznan.pl/

 

WYDZIAŁY