Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

czwartek, Czerwiec 22, 2023

cze
22
cze/22 10:00 - cze/22 15:00

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dylematy Nauki o Żywieniu Człowieka – Dziś i Jutro pn. „Żywienie a zdrowie kobiet”

W ramach III Międzynarodowej Konferencji Naukowej, Dylematy Nauki o Żywieniu Dziś i Jutro, wspólnie ze światowej sławy ekspertami, podjęta zostanie dyskusja związana z określeniem potrzeb żywieniowych warunkujących wysoką jakość życia i zdrowie współczesnej kobiety.

Właściwy sposób żywienia nabiera szczególnego znaczenia w przypadku kobiet, zwłaszcza w kluczowych etapach ich życia tj. w okresie dojrzewania, ciąży, karmienia czy też przejścia menopauzalnego. Współczesna kobieta to również kobieta osiągająca sukcesy sportowe i zawodowe. Wskazanie potrzeb żywieniowych kobiet w określonych etapach ich życia pozwoli na tworzenie zindywidualizowanych zaleceń żywieniowych sprzyjających osiąganiu przez nie najlepszych wyników sportowych i optymalnego zdrowia.

 

Konferencja jest kierowana do specjalistów wielu dziedzin, którzy prowadzą badania dotyczące różnych aspektów żywienia, dietetyki, zdrowia publicznego, nauki o żywności, czym przyczyniają się do lepszego zrozumienia związków pomiędzy żywieniem a zdrowiem i jakością życia współczesnej kobiety.

WYDZIAŁY