Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

środa, Kwiecień 24, 2024

kwi
23
kwi/23 09:00 - kwi/25 13:30

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Targi EXPOPOWER, GREENPOWER, INSTALACJE i SECUREX 

Podczas Targów EXPOPOWER, GREENPOWER, INSTALACJE i SECUREX działać będzie wspólna Strefa Nauki i Startupów - zobacz ponad 20 wynalazków z obszaru energii i bezpieczeństwa oraz poznaj naukowców, spin-offy i osoby odpowiedzialne za współpracę nauka-biznes z polskich uczelni!

 

Przyjdź do Strefy i porozmawiaj z nami o:

  • innowacjach z polskich uczelni
  • wspólnym rozwijaniu nowych produktów
  • dotacjach na badania i rozwój

Wśród wystawców obecni będą również przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prezentujący następujące zagadnienia:

  • Wierzba nie tylko jako surowiec dla branży energetycznej - Salixduo, czyli nowy materiał dla meblarstwa i branż pokrewnych (prof. dr hab. Bogusława Waliszewska)
  • Autonomiczne kontenery kompostujące - czy rozmiar ma znaczenie? (dr inż. Jakub Mazurkiewicz/dr inż. Sebastian Kujawiak)
  • System zarządzania zasobami wodnymi w rolnictwie za pomocą ukośnego regulatora szandorowego (dr inż. Michał Napierała)
  • Produkty wegańskie na bazie białka z soku z ziemniaka - dobra praktyka w zakresie GOZ (dr hab inż. Przemysław Kowalczewski)
  • Aktywny pojemnik na odpady biodegradowalne „APOBIO" (dr inż Mariusz Adamski)
  • Materiały do izolacji akustycznej i cieplnej na bazie konopi (prof. dr hab. Radosław Mirski)

 

Stoiska Uniwersytetu reprezentować będzie ponadto Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

 

Już teraz przejdź do e-kalendarza i umów się na 15 min. spotkanie w Strefie Nauki i Startupów!
https://doodle.com/meeting/participate/id/e1BrqWja

 

Organizatorzy Strefy: 

Porozumienie Spółek Celowych (https://psc.edu.pl/) oraz Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (https://pactt.pl/) to organizacje skupiające łącznie ponad 120 jednostek zajmujących się komercjalizacją wyników badań naukowych i transferem wiedzy z polskich uczelni i instytutów badawczych.

 

PSC to doświadczenie powołania 236 uczelnianych spółek technologicznych oraz zrealizowania ponad 3100 projektów rozwojowych dla 2050 przedsiębiorstw. PACTT to ponad 600 aktualnych ofert technologicznych z polskiej nauki. #ZainspirujSieNauka
 

grafika_na_fb1080x1080_ver1_1.jpg

kwi
24
kwi/24 09:00 - kwi/25 15:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Poznan Congress Center

Środkowoeuropejske Forum Technologii Wodorowych H2Poland

W dniach 24-25 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone w całości technologiom wodorowym i dekarbonizacyjnym.

Forum to platforma wymiany eksperckiej wiedzy, która skupia przedstawicieli administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, środowisko nauki oraz biznesu otwartego na nowoczesne, przyjazne środowisku technologie.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, wspólnie z Politechniką Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przez dwa dni będzie promował osiągnięcia naukowe, nowe technologie i  rozwiązania w zakresie wodoru i odnawialnych źródeł energii podczas  Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych.

Na stoisku będzie można porozmawiać z ekspertami na temat m.in.” badań B+R w  produkcji biopaliwa gazowego, zgazowywania biomasy czy innowacyjnej koncepcji oczyszczania i przetwarzania ścieków na potrzeby własne oraz produkcję wodoru z (wodór podwójnie zielony).

 

Serdecznie zapraszamy 24 i 25 kwietnia br. do Poznan Congress Centre na stoisko UPP.

 

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar
PDF icon ulotka_a6_wodor.pdf620.95 KB

WYDZIAŁY