Wszystkie wydarzenia

kwi 22

Targi Pracy są jednym z najważniejszych wydarzeń o charakterze ogólnouczelnianym.

To świetna okazja do współpracy gospodarczej i integracji 3 sfer rynku na linii BIZNES - EDUKACJA - STUDENT. Organizatorem wydarzenia jest Biuro Karier Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

kwi 03

Polskie Towarzystwo Zootechniczne i Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych po raz szesnasty organizują wykłady tematyczne z pogranicza hodowli i weterynarii. Ta edycja poświęcona jest tematom związanym z postępowaniem w hodowli zwierząt w związku z obserwowanymi zmianami klimatycznymi.

W sekcjach plenarnych poruszane będa tematy o zagrożeniach w hodowli w związku ze stresem cieplnym oraz o znaczeniu zwierząt przy wytwarzaniu gazów cieplarnianych.

mar 26

Celem zawodów jest zachęcenie uczestników Techników Leśnych do studiowania na Wydziale Leśnym UPP oraz wybór i nagrodzenie uczniów z najwiekszą wiedzą przyrodniczą.

mar 20

Celem przedsięwzięcia jest wymiana wiedzy i doświadczeń między naukowcami i praktykami w zakresie gospodarki wodnej oraz przeciwdziałania skutkom zmian klimatu. Ponadto jest ono okazją do promocji uczelni i stwarza możliwości nawiązania współpracy w zakresie badań oraz odbywania praktyk i staży przez studentów.

mar 10

W programie konferencji znajdą następujące zagadnienia:

• Ekonomiczne aspekty produkcji szparaga w Polsce
  • Sterowanie produkcją szparaga
  • Zwalczanie chwastów w szparagarni
  • Zwalczanie chorób i szkodników w uprawie szparaga zielonego
  • Nawadnianie szparagarni
  • Zatrudnianie pracowników sezonowych
  • Trendy w światowej produkcji szparaga

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Producentów Szparaga: www.szparag.org.pl

mar 06

Kolejna edycja Targów Edukacyjnych odbędzie się w dniach 6-8 marca 2020 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

mar 03

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu razem z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym oraz międzynarodowym gronem ekspertów łączą siły, by zwrócić uwagę na zagadnienie dostępności przestrzeni publicznej.

lut 25

Zapraszamy na uroczyste otwarcie XXV Jubileuszowego Poznańskiego Przeglądu Ksiażki Naukowej, organizowanego pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr. hab. Andrzeja Lesickiego, które odbędzie się 25 lutego 2020 r. o godz. 13.00, w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul Ratajczaka 38/40.

lut 20

J.E. Ks. Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański serdecznie zaprasza pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu 20 lutego 2020r. o godz. 18.00 na uroczystość Katedry Św. Piotra.

Nieszpory poprowadzi i homilię wygłosi J.E. Ks. Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański. Po uroczystości spotkanie okolicznościowe w Kanonii, Ostrów Tumski 3

Duszpasterstwo Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

lut 13

Targi GARDENIA to wydarzenie nr 1 w branży ogrodniczej w naszym kraju, zarówno pod względem pozycji ekspozycyjnych, jak i liczby odwiedzających. To doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy przedstawicielami biznesu.

Motywem przewodnim nadchodzącej edycji targów będą "Innowacje w ogrodzie". Pokazane będa nowości nie tylko w zaktresie produkcji i dystrybucji urządzeń i roślin, ale także zwrócona będzie uwaga na tematykę dziecka w ogrodzie, rekreacji i sportu.