Maj 2017

cze/10 09:00

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej

Międzynarodowe Seminarium z zakresu Medycyny Regeneracyjnej i Ortobiologii

W ubiegłym roku odbyło się z tego cyklu pierwsze seminarium, które spotkało się z dużym zainteresowaniem środowiska badającego lub praktykującego innowacyjne metody terapii z użyciem komórek macierzystych i innych metod z zakresu medycyny innowacyjnej. Kolejne, drugie spotkanie specjalistów z różnych dziedzin medycyny weterynaryjnej – naukowców, klinicystów i lekarzy praktyków odbędzie się 10 czerwca br. w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej.

cze/01 10:00

Część wykładowa: sala nr 106
Część warsztatowa: laboratorium nr 15

Warsztaty „Analiza związków zapachowych w żywności”

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z nowoczesnymi technikami analizy żywności, a także dyskusja problemów, z którymi zmierzyć się muszą analitycy zajmujący się badaniem substancji zapachowych.

Data wydarzenia: 1 czerwca 2017 (czwartek)

Miejsce wydarzenia: Instytut Technologii Żywności Pochodzenia Roślinnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 31

Część wykładowa: sala nr 106

Część warsztatowa: laboratorium nr 15

cze/01 09:00

Instytu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego  - sala wykładowa IIB (A-100)

TRiLiada 2017

Studenckie Koło Naukowego Inżynierii Rolniczej oraz Dyrekcja Instytutu Inżynierii Biosystemów zapraszają do wzięcia udziału w TRiLiadzie 2017. TRiLiada - święto studentów Ekoenergetyki, Informatyki i agroinżynierii oraz Inżynierii rolniczej odbędzie się 1 czerwca 2016 r. w Instytucie Inżynierii Biosystemów.

Maj/31 13:00

Sala im. Stanisława Jankowskiego w budynku WNoŻiŻ

Zapraszamy na wykład:„Rapid automated analysis of lipoproteins in blood by NMR”

Zaprasza na wykład:
„Rapid automated analysis of lipoproteins in blood by NMR”

który wygłosi David Morgan, PhD NMR Spectroscopist, NMRServices LLC, North Carolina State University, Raleigh, NC

Wykład odbędzie się
31.maja (środa) 2017 r. o godzinie 13.00

Maj/31 10:00

Teren zielony za budynkiem wydziału WTD

Dzień Technologa Drewna 2017

Inauguracja Dnia Technologa odbędzie się  o 14.30 na terenie zielonym za budynkiem wydziału, na którym odbywają się doroczne AGRONALIA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jak zwykle organizatorzy  imprezy, obok dobrej muzyki, zapewniają wiele innych atrakcji.

Rzecznik prasowy UPP

Maj/29 16:00

Budynek Kolegium Cieszkowskich, Poznań, ul. Wojska Polskiego 71

Wystawa rzeźbiarska „Prawie dotykając” Grażyna Szymała-Wołyńska

Organizator: Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Fundacja RAMUS  ARTIS

„Był to obiekt rzeźbiarski nie analizowany przeze mnie pod względem towarzyszącej twórcy idei, raczej podejrzana istota wykreowanej formy. Zastanawiała kolorem, nadaną barwą, przeniesionym w trzy wymiary rysunkiem, szkicem, zaprojektowaną przestrzenną formą znaku graficznego. Widziałem materiał i jego uwypukloną szlachetność. Drewno, szkło, ceramika, multiplikowany kształt w miejscu, obiekcie, wybranej przestrzeni – taki widziałem świat realizacji Grażyny Szyma-ły-Wołyńskiej.”

Maj/29 16:00

Budynek Kolegium Cieszkowskich, Poznań, ul. Wojska Polskiego 71

Wystawa rzeźbiarska „Prawie dotykając” Grażyna Szymała-Wołyńska

Maj/27 10:00 - Maj/28 16:00

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej

V Poznańskie Dni Zwierząt Egzotycznych

W dniach 27 i 28 maja br. organizatorzy Poznańskich Dni Zwierząt Egzotycznych zapraszają do siedziby Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej na  naukową, drugą  część PDZE -   hodowców praktyków, lekarzy weterynarii, zootechników oraz studentów kierunków związanych z naukami biologicznymi.

Maj/25 10:30

Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Wielkopolski Dzień badań Klinicznych

Nadrzędnym celem konferencji jest integracja środowiska badaczy, szpitali, ośrodków badań klinicznych, firm CRO, sponsorów i osób zainteresowanych realizacją badań klinicznych w Wielkopolsce.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem JM Rektora UMP prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

Maj/18 10:00 - Maj/18 16:00

Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Budynek Kolegium Zembala oraz jego otoczenie, ul. Dąbrowskiego 159

Dzień Fascynującego Świata Roślin

Celem akcji jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa. Znajomość świata roślin ma nie mniejsze znaczenie w produkcji wszelkich innych produktów pochodzenia roślinnego, jak papier, drewno, odczynniki chemiczne, energia, czy farmaceutyki. Bardzo ważnym przesłaniem akcji będzie również wskazanie znaczenia roślin dla zachowania środowiska.