lis/28 08:00

Poznań Collegium Da Vinci ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 10

Akademia sokowa - Konferencja organizowana przez Zakład Technologii Owoców i Warzyw

Konferencja naukowa z cyklu AKADEMIA SOKOWA nt. owoców, warzyw i soków oraz ich właściwości prozdrowotnych.

Organizatorzy: Zakład Technologii Owoców i Warzyw (ITŻPR) oraz Stowarzyszenie Krajowe Unii Producentów Soków

Tematyka konferencji to między innymi:

lis/18 17:00 - lis/18 20:00

Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu

ul. Św. Marcin 87

VIII Koncert Galowy z okazji dni Patrona Uczelni

To wydarzenie artystyczne na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości akademickich. Organizowane jest w ramach obchodów Dnia Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Augusta hr. Cieszkowskiego związanych z korzeniami istnienia uczelni - Wyższą Szkołą Rolniczą im. Haliny w Żabikowie. Jest także uzupełnieniem części oficjalnej obchodów honorujących osoby szczególnie zasłużone dla uczelni.

lis/17 10:00

Biocentrum, ul. Dojazd 11

Uroczystość promocji doktorskiej i wręczenia dyplomów doktora ...

Uroczystość odbędzie się 17 listopada 2017 r. o godz. 1000 (piątek) w sali Biocentrum przy ul. Dojazd 11 z udziałem przedstawicieli wszystkich wydziałów.

Podczas uroczystości pracownicy, emerytowani pracownicy Uczelni oraz osoby zasłużone dla Uniwersytetu zostaną uhonorowane odznaczeniami państwowymi i medalami uczelnianymi.

paź/26 10:00

Biocentrum

Konferencja naukowa - 26.10

Konferencja pt. „strączkowe: własne białko i dobre stanowisko. Agrotechnika, opłacalność, szanse i ograniczenia”.

Organizatorzy: Redakcja TOP AGRAR  oraz Katedra Agronomii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W konferencji wezmą udział naukowcy z dziedziny genetyki, uprawy roślin, żywienia zwierząt, ekonomii i przedstawiciele praktyki rolniczej. Początek konferencji w Biocentrum o godz. 10.00.

paź/25 09:00 - paź/25 15:00

Collegium Maximum

Hol i sala 267

"Speed Job" - Targi pracy tymczasowej

Dział Marketingu i Komunikacji/Biuro Karier organizuje pilotażową edycję Targów Pracy Tymczasowej „Speed Job”. Inicjatywa zorganizowania Targów Pracy Tymczasowej powstała w odpowiedzi na potrzeby studentów, którzy coraz częściej elastycznie dzielą studenckie obowiązki z możliwościami dodatkowego zarobkowania.

Targi odbędą się 25 pażdziernika br. w holu Collegium Maximum, w godz. 09:00-15:00.

Oprócz stoisk wystawców odbędą się dodatkowo warsztaty w sali 267:

paź/19 15:00 - paź/19 17:00

Budynek Wydziału Inżynierii Śroodowiska i Gospodarki Przestrzennej

Poznań, ul. Piątkowska 94, sala Rady Wydziału

Ocieplenie klimatu u wrót Arktyki - badania na Islandii

Prelegent jest profesorem leśnictwa na Islandzkim Uniwersytecie Rolniczym. Zajmuje się ekologią ekosystemów ze szczególnym uwzględnieniem obiegu węgla i związków mineralnych w ekosystemach zarówno naturalnych, jak i wykorzystywanych gospodarczo. W swych badaniach koncentruje się na borealnych ekosystemach leśnych oraz na wpływie zmian klimatycznych na ich strukturę i funkcjonowanie.

paź/12 08:45 - paź/12 12:30

Instytut Inżynierii Biosystemów

sala A100 w IIB

Kobiety w nauce, technologii, inżynierii i matematyce

Zapraszamy na pierwsze obchody Światowego Dnia Ady Lovelace w Instytucie Inżynierii Biosystemów, w czwartek 12. października o godz. 9.45 (do 12.00) w sali A100.

Patronat Honorowy nad spotkaniem objął Dyrektor IIB prof. dr hab. inż. Jacek Przybył.

Hasło przewodnie corocznych spotkań z okazji Dnia Ady Lovelace: Kobiety w nauce, technologii, inżynierii i matematyce (Women in Science, Technology, Engineering and Mathematics / STEM).