Marzec 2018

Centrum Konferencyjne PAN Poznań

ul. Wieniawskiego 17/19

VIII sympozjum zdrowotności nasion Międzynarodowego Związku Oceny Nasion

W dniach 4-7 września 2018 r. w Poznaniu odbędzie się VIII Sympozjum zdrowotności Nasion Międzynarodowego Związku Oceny Nasion (International Seed Testing Association, ISTA) oraz VI Międzynarodowa konferencja Zdrowotności Nasion. Organizatorami spotkania są Komitet Zdrowotności Nasion ISTA, sekcja Patologii Nasion Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego, Komitet Nauk Agronomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Maj/25 09:00 - Maj/25 16:00

Biocentrum, ul. Dojazd 11

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Nowe Horyzonty w Naukach Przyrodniczych BIOT 2018"

Jest to wydarzenie skupiajace młodych naukowców z całej Polski, chcących podzielić sie swoim doświadczeniem i prowadzonymi badaniami. Jest także świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów z pracownikami innych jednostek naukowych.

Przedsięwzięcie kierowane jest przede wszystkim do młodych naukowców - pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów, których działąnośc naukowa jest na wysokim poziomie merytorycznym.

Maj/16 10:00 - Maj/16 16:00

Biocentrum, ul. Dojazd 11

Konferencja "Aktualne problemy w hodowli bydła i możliwości ich rozwiązywania"

Wielkopolski Lekarz Weterynarii wraz z Wielkopolską Izbą Lekarsko -Weterynaryjną i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz Polską Federacją Bydła Producentów Mleka organizują konferencję pt. "Aktualne problemy w hodowli bydła i możliwości ich rozwiązywania" Głównymi tematami będą choroby bydła, w tym IBR/IPV - zakaźne zapalenie nosa i tchawicy bydła, BVD/MD - wirusowa biegunka bydła i choroba błon śluzowych bydła, choroba guzowatej skóry.

kwi
kwi/13 09:00 - kwi/13 15:00

Kolegium Rungego

Dni Doktoranta 2018

Dni Doktoranta służą wymianie doświadczeń i integracji środowiska Młodych Naukowców UPP. W tym roku tematem przewodnim są granty. Pierwszą część wydarzenia uświetnią prelekcje prof. dra hab. Marka Świtońskiego dotyczące wskaźników naukometrycznych oraz członka Rady Narodowego Centrum Nauki prof. dra hab. Krzysztofa Nowaka. Przewidziane zostały także także wystąpienia mgr Katarzyny Trzeciak dotyczące szkoleń kadry, dra Marcina Pszczoły dotyczące COST Action, dra Andrzeja Lewickiego dot.

mar/27 09:00 - mar/27 14:00

XXV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu

ul. Widna 1

"Z Przyrodą na Ty!"

Już drugi raz Koło Naukowe Studentów Biotechnologii Operon rusza z pokazami biologiczno-chemicznymi w liceach!

W trakcie tej akcji, studenci biotechnologii prezentują doświadczenia, przeprowadzane podczas zajęć na uniwersytecie; zgodnie z tokiem studiów biotechnologicznych. W ich trakcie uczniowie mają okazję zapoznać się z podstawami chromatografii, ekstrakcją, destylacją, właściwościami białek, zastosowaniem niektórych kwasów; a także być świadkami spektakularnych zjawisk i reakcji chemicznych!

mar/23 10:00 - mar/25 16:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 92
Pawilon 1.

22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej

Oprócz dużego wyboru książek licznego grona wydawców akademickich (uczelniane wydawnictwa naukowe), będzie też można znaleźć nowości wydawców książek popularnonaukowych (m.in. Prószyński Media Sp. z o.o., Rebis, Bellona SA, Helion SA, PWN). Tradycyjnie wydawcy będą prowadzili sprzedaż książek w cenach promocyjnych.

mar/23 10:00 - mar/25 16:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14
Pawilon 2, Stoisko 49

Targi Edukacyjne Poznań 2018

W tym roku przygotowaliśmy stoisko, na którym czekają studenci naszej uczelni, gotowi rozmawiać o wszystkich nurtujących młodych ludzi problemach związnych z podjęciem studiów na UPP, przekazujący rzetelną wiedzę merytoryczną oraz zachęcający do wstąpienia w szeregi najlepszej uczelni rolniczej w kraju.

mar/15 16:00 - kwi/22 16:00

Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny Ogrodu Botanicznego UAM, ul. Dąbrowskiego 165, Poznań;

Wystawa stała w Centrum Zarządzania Łęgami w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie, Nadleśnictwo Jarocin, Lasy Państwowe;

Festiwal "Bliżej Natury 2018" - wystawa twórczości plastycznej inspirowanej przyrodą

Festiwal "Bliżej Natury" to autorski, długoterminowy projekt, skupiający się wokół projektu edukacyjnego "Leśne przemiany". Tegoroczna koncepcja odnosi się do szeroko pojętej promocji twórczości związnej z przyrodą.Festiwal będzie towarzyszył dwóm wydarzeniom - poznańskiemu Festiwalowi Nauki i Sztuki oraz Targom Edukacyjnym EKOFORUM.