Marzec 2023

Maj/14 10:00 - Maj/17 17:45

Beja, Portugalia

IV Międzynarodowa Konferencja pt. „Ecological and Environmental Engineering”

Celem konferencji będzie prezentacja najnowszych wyników badań naukowych i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii ekologicznej i środowiskowej, realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą. Tematyka konferencji będzie obejmowała zagadnienia dotyczące: gospodarki wodno-ściekowej, odnawialnych źródeł energii, gospodarki odpadami i gospodarki o obiegu zamkniętym, zanieczyszczeń powietrza i zmian klimatu, toksykologii i oceny ryzyka dla środowiska oraz geoinformacji i teledetekcji.

lis
lis/15 10:00 - lis/17 15:00

Marine Hotel&Ultra Marine, 78-100 Kołobrzeg, ul. Sułkowskiego 9

Nowoczesne zarządzanie gospodarką leśną w świetle założeń Europejskiego Zielonego Ładu (X Konferencja Ekonomiczno-Leśna)

Celem koonferencji jest m.in. zaprezentowanie założeń Europejskiego Zielonego Ładu w kontekście gospodarki leśnej obecnie realizowanej w Polsce ze wskazaniem kierunków jej udoskonalania; wymiana doświadczeń i poglądów na temat innowacyjnych instrumentów i technik skutecznego zarządzania gospodarką leśną w warunkach zmieniającego się paradygmatu interakcji człowieka ze środowiskiem; przybliżenie słuchaczom istoty funkcjonowania wielofunkcyjnej gospodarki leśnej ze wskazaniem jej roli w kształtowaniu procesu zwiększania bioróżnorodności ekosystemów leśnych; dyskusja nad sposobami komunikacji społecznej w zakresie promowania polskiego modelu leśnictwa w implikacji z założeniami europejskiego Zielonego Ładu.

kwi
kwi/13 15:00 - kwi/13 17:00

Wykład pt.„ChatGPT - analfabetyzm wtórny czy rewolucja Gutenberga?”

Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy Naukowi, jako Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów prowadzonego na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach chciałbym Państwa serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie odbywające się w ramach cyklicznych wykładów zatytułowanych „seminaria SKN”.

mar/30 15:00 - mar/30 17:00

Wykład pt. "Ściek prawdę Ci powie - epidemiologia w praktyce”

mar/30 15:00 - mar/30 17:00

sali A, Collegium Maximum (ul. Wojska Polskiego 28)

Wykład pt. „Motyw wiśni, czereśni i gruszy oraz ich funkcje w kulturze” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Wojciecha Antkowiaka pt. „Motyw wiśni, czereśni i gruszy oraz ich funkcje w kulturze” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

mar/27 18:30 - mar/29 20:00

pw. św. Jana Vianneya

ul. Podlaska 10

Rekolekcje Wielkopostne

Nauczycieli akademickich Unwersytetu Przyrodniczego w Pzonaniu oraz wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne. Temat rekokolekcji: "Wpłyń na głębię - żyć wiarą w wątpiacym świecie".

mar/21 11:00 - mar/21 13:00

Webinarium on-line Grupy roboczej ds. społecznej odpowiedzialności uczelni pt."Społeczna odpowiedzialność polskich uczelni oczami interesariuszy wewnętrznych"

Serdecznie zapraszamy na webinarium online pt. „Społeczna odpowiedzialność polskich uczelni oczami interesariuszy wewnętrznych”, organizowane przez Grupę roboczą ds. społecznej odpowiedzialności uczelni, które odbędzie się w dniu 21 marca 2023 r., w godz. 11:00-13:00.

mar/16 15:00 - mar/16 17:00

sali A, Collegium Maximum (ul. Wojska Polskiego 28)

mar/10 12:00 - mar/10 14:00

sali A, Collegium Maximum (ul. Wojska Polskiego 28).

Wyklad pt. „Oko w oko z sokołem - rozmowy o sokolnictwie” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zapraszamy na wykład Sekcji Sokolnictwa i Ochrony Ptaków Szponiastych Koła Leśników UPP „Oko w oko z sokołem - rozmowy o sokolnictwie” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

mar/02 15:00 - mar/02 17:00

sali A, Collegium Maximum (ul. Wojska Polskiego 28).

Wykład pt. „Krótka historia herbaty, czyli jak herbata zmieniła świat” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zapraszamy na wykład dr inż. Małgorzaty Muzolf-Panek pt. „Krótka historia herbaty, czyli jak herbata zmieniła świat” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.