Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility 15th International Symposium on Buckwheat „Buckwheat for health” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

15th International Symposium on Buckwheat „Buckwheat for health”

lip
02
lip/02 19:00 - lip/08 15:00

Puławy

 

 

Konferencja organizowana jest z inicjatywy IBRA (International Buckwheat Research Association) od 30 lat. Ma ona charakter cykliczny (co 2 lata) i cieszy się dużym zainteresowaniem naukowców (około 150 uczestników) zajmujących się uprawą, hodowlą i nawożeniem gryki. Oprócz sesji o tematyce rolniczej, odbywają się także sesje naukowe poświęcone naukom medycznym i nauce o żywności, dlatego z całą pewnością można uznać, że jest to konferencja interdyscyplinarna, a spoiwem łączącym jest surowiec - gryka.

 

Celem organizowanego wydarzenia jest wymiana najnowszych osiągnięć naukowych dotyczących gryki, jako rośliny proekologicznej, cechującej się wysoką wartością odżywczą, z możliwościami wykorzystania jej do produkcji żywności o ukierunkowanym działaniu prozdrowotnym. W konferencji uczestniczą również farmerzy oraz przedstawiciele firm przetwarzających grykę, dlatego spotkanie to umożliwia przedyskutowanie problemów związanych z wykorzystaniem surowca oraz otwiera furtkę do współpracy z branżą rolniczą, spożywczą oraz medyczną na arenie międzynarodowej.

 

Więcej informacji na stronie www konferencji https://www.15thisb.com/

 

WYDZIAŁY