Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility 29 WRZEŚNIA 2017 r. EVERYDAYNIGHT NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM W POZNANIU | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

29 WRZEŚNIA 2017 r. EVERYDAYNIGHT NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM W POZNANIU

wrz
wrz/29 16:00 - wrz/29 23:00

Collegium Maximum

ul. Wojska Polskiego 28

Wszystkich spragnionych wiedzy, którzy chcą spotkać się z uczonymi oko w oko oraz zgłębiać tajemnice nauki zapraszamy już po raz dziewiąty, 29 września 2017 r. na Noc Naukowców.

Ponad 360 naukowców z naszego Uniwersytetu przygotowało dla Was prawie 200 wydarzeń: gier interaktywnych, wykładów, pokazów, stoisk interaktywnych, rozgrywki sportowe i warsztaty, na których eksperymenty będą odbywać się na żywo. Wszystko to, odbędzie się na terenie 15 obiektów zlokalizowanych na terenie Uczelni.

Oprócz genialnych warsztatów takich jak „Przyjaciel czy wróg”, „ Ile jest chemii w tym, co jemy?- Sprawdź to sam”, „Kolorowe eksperymenty chemiczne”, czy „Spotkanie młodych ekspertów sensorycznych”, itd., które cieszą się, co roku niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych uczestników, pracownicy Katedry Fizyki i Biofizyki zademonstrują experymenty fizyczne o wodzie „Czy znasz dobrze wodę” natomiast młodzi naukowcy z dietetyki przedstawią nam zalety i wady mleka „ Pij mleko! Będziesz… miał problemy”.

W tym roku przedstawiciele Palmiarni zapraszają na pokaz „Moja mała Palmiarnia – uprawa egzotycznych roślin użytkowych w warunkach domowych”, a Katedra Roślin Ozdobnych na warsztaty gdzie wykonacie „latającą wyspę”, jest to ciekawa metoda uprawy roślin wywodząca się z japońskiej sztuki uprawy roślin, natomiast młodzi naukowcy z Koło Naukowe Dietetyków zapraszają na warsztaty „Zdrowo i słodko”, gdzie przedstawią młodym uczestnikom ile jest cukru w najczęściej spożywanych przekąskach oraz napojach. Pokażą, jak szybko i tanio można przyrządzić w domu zdrowe słodycze.

Na te i wiele innych atrakcji zapraszamy 29.09.2017 r. (piątek) na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu od godz. 16.00 do 23.00.

Nasi naukowcy zadbają o niezapomniane widowisko, pokazy, genialną atmosferę oraz mnóstwo ciekawych prezentacji i warsztatów. Zapraszamy do naszych laboratoriów, sal wykładowych, pracowni specjalistycznych, … Dowiecie się jak wygląda życie Uczelni od kuchni.

Przyjdź, zobacz, posłuchaj i przekonaj się sam!!!

Więcej szczegółów o programie na stronie: www.poznan.nocnaukowcow.pl

Dr inż. Urszula Mojsiej Koordynator Nocy Naukowców na UPP

Powiązane materiały