Wszystkie wydarzenia

Maj 12

Zapraszamy młodych pracowników nauki, doktorantów, przedstawicieli start-upów i studentów do prezentacji referatów dotyczących innowacyjnych rozwiązań produktowych, procesowych, społecznych, organizacyjnych, marketingowych i środowiskowych

kwi 03

Polskie Towarzystwo Zootechniczne i Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych po raz szesnasty organizują wykłady tematyczne z pogranicza hodowli i weterynarii. Ta edycja poświęcona jest tematom związanym z postępowaniem w hodowli zwierząt w związku z obserwowanymi zmianami klimatycznymi.

W sekcjach plenarnych poruszane będa tematy o zagrożeniach w hodowli w związku ze stresem cieplnym oraz o znaczeniu zwierząt przy wytwarzaniu gazów cieplarnianych.

mar 23

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w kościele sołackim p.w. Św. Jana Vianneya,

w dniach 23-25 marca 2020 roku, godzina 8.00

poprowadzi

ks. dr ARTUR FILIPIAK
dyrektor Referatu Katechetycznego
Kurii Metropolitalnej

mar 20

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz komunikatem Prorektora ds. Kadr i Rozwoju Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w sprawie zawieszenia zajęć dydaktycznych w dniach od 12 marca do 26 marca 2020 roku, planowane na 20 marca 2020 roku Drzwi otwarte na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach zostają odwołane i wstępnie przełożone na dzień 17.04.2020 r.

Stosowny komunikat w tej sprawie zostanie zamieszczony na stronie odpowiednio wcześnie w zależności od panującej sytuacji w kraju.

mar 20

W związku z decyzją Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego z dnia 11.03.2020 r. o zawieszeniu wszystkich zajęć oraz imprez na uczelni do dnia 26.03 z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa SARS- Co V-2, zmuszeni jesteśmy przesunąć termin organizowanego seminarium z okazji Światowego Dnia Wody zaplanowanego na 20.03.2020 roku.

O nowym terminie wydarzenia zostaną Państwo poinformowani poprzez stronę uczelni.

mar 11

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteesowanych członków współnoty akademickiej i sympatyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na wykład zorganizowany przez NSZZ  „SOLIDARNOŚĆ” UPP pt.

"Pielęgniarka w dżungli. Opowieść o Pigmejach Baka". Wykład wygłosi Alicja Kajak-Zięba, misjonarka świecka, pielęgniarka, która przez ponad 15 lat pracowała na misjach w Afryce.

mar 10

W programie konferencji znajdą następujące zagadnienia:

• Ekonomiczne aspekty produkcji szparaga w Polsce
  • Sterowanie produkcją szparaga
  • Zwalczanie chwastów w szparagarni
  • Zwalczanie chorób i szkodników w uprawie szparaga zielonego
  • Nawadnianie szparagarni
  • Zatrudnianie pracowników sezonowych
  • Trendy w światowej produkcji szparaga

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Producentów Szparaga: www.szparag.org.pl

mar 06

Kolejna edycja Targów Edukacyjnych odbędzie się w dniach 6-8 marca 2020 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

mar 03

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu razem z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym oraz międzynarodowym gronem ekspertów łączą siły, by zwrócić uwagę na zagadnienie dostępności przestrzeni publicznej.

lut 25

Zapraszamy na uroczyste otwarcie XXV Jubileuszowego Poznańskiego Przeglądu Ksiażki Naukowej, organizowanego pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr. hab. Andrzeja Lesickiego, które odbędzie się 25 lutego 2020 r. o godz. 13.00, w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul Ratajczaka 38/40.