Wszystkie wydarzenia

kwi 03

Polskie Towarzystwo Zootechniczne i Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych po raz szesnasty organizują wykłady tematyczne z pogranicza hodowli i weterynarii. Ta edycja poświęcona jest tematom związanym z postępowaniem w hodowli zwierząt w związku z obserwowanymi zmianami klimatycznymi.

W sekcjach plenarnych poruszane będa tematy o zagrożeniach w hodowli w związku ze stresem cieplnym oraz o znaczeniu zwierząt przy wytwarzaniu gazów cieplarnianych.

mar 10

W programie konferencji znajdą następujące zagadnienia:

• Ekonomiczne aspekty produkcji szparaga w Polsce
  • Sterowanie produkcją szparaga
  • Zwalczanie chwastów w szparagarni
  • Zwalczanie chorób i szkodników w uprawie szparaga zielonego
  • Nawadnianie szparagarni
  • Zatrudnianie pracowników sezonowych
  • Trendy w światowej produkcji szparaga

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Producentów Szparaga: www.szparag.org.pl

sty 18

Centrum Kultury Studenckiej zaprasza na Koncert Świąteczny Orkiestry Uniwersyteckiej CKS Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na Scenie Kolegium Rungego.

PREMIEROWY koncert w nowym roku.

W programie : Respighi, Czajkowski, Kilar, Maklakiewicz

Gościnnie wystąpią :

Poznański Chór Kameralny FERMATA przy Uniwersytecie Artystycznym oraz Uczennice Szkoły Tańca i Baletu "Pas de deux" w choreografii Alicji Curujew

Dyryguje Mateusz MJ Sibilski

Wstęp wolny !!!

sty 14

Wzorem lat ubiegłych, po raz 37 z kolei, serdecznie zapraszamy  do kościoła św. Jana Vianney’a 14 stycznia 2020r. o godz. 18.30 na Mszę Świętą oraz spotkanie z Księdzem Biskupem Grzegorzem Balcerkiem, połączone z łamaniem się opłatkiem.

Duszpasterstwo Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

sty 12

Spotkanie z Gwiazdorem dla młodszych dzieci pracowników

UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Rada Zakładowa ZNP przy życzliwej pomocy JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego zapraszają do wspólnej zabawy członków naszego Związku oraz pracowników UPP z młodszymi dziećmi na spotkanie z Gwiazdorem. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2020 r. w Kolegium Rungego w godzinach od 1500 do 1800.

sty 09

Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zaprasza na wystawę malarstwa Jana Wojciecha Malika pt. „Przyroda dookoła drzew”.

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Katedra Chemiiul. Wojska Polskiego 75

Czas trwania wystawy: 9.01-31.01 2020 r., godz. 8.00 do 18.00.

Wstęp wolny.

gru 19

Prezes POLSKIEGO TOWARZYSTWA TECHNOLOGÓW ŻYWNOŚCI, ODDZIAŁU WIELKOPOLSKIego serdecznie zaprasza na wykład pt;"Ryby na wigilijnym stole - czy Cyprinus carpio jest passé”, który wygłoszą dnia 19.12.2019. o godz. 9:30 p. dr inż. Wojciech Andrzejewski z Instytutu Zoologii UPP oraz prof. dr hab. Piotr Konieczny z Katedry Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności UPP. Wykład odbędzie się w sali 106 Budynku Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu

gru 12

Katedra Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza na wykład Profesora Francisco Barro Losada z Institute for Sustainable Agriculture – CSIC, Cordoba, Hiszpania w  Biocentrum ul. Dojazd 11.

Wykład pt. "CRISPR/Cas - sophisticated plant breeding technique" odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 12.45 w sali B.

gru 12

Studenci Wydziału Leśnego Uniwersyetu Przyrodniczego w Poznaniu serdecznie zapraszają społeczność uczelni na tradycyjne uroczyste przekazanie choinki.

Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 8.30 na parterze w Collegium Maximum przy popiersiu patrona UPP Augusta hr. Cieszkowskiego.

gru 11

Wykład pt. "Gluten free wheat – IS THAT REAL?" odbędzie się o godz. 11.30 w sali A.

• 11 grudnia 2019 r., godz. 11.30, sala A