Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Debata: #Poznań2023 Porozmawiajmy o konkretach | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Debata: #Poznań2023 Porozmawiajmy o konkretach

Maj
24
Maj/24 17:00 - Maj/24 19:30

Poznań, Restauracja Dobra i Wino

ul. Za Bramką 1

 

Masz pomysł na to jak powinien usprawnić transport publiczny w Poznaniu? Chcesz aby komunikacja w naszym mieście była oparta o rozwiązania proekologiczne?  Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy do udziału w debacie: „Mobilny Poznań”. Tym razem prezentacje ekspertów i ekspertek oraz głos publiczności wzbogacony zostanie o „Debatę Oksfordzką”, w której udział wezmą uczniowie dwóch wielkopolskich szkół średnich (I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie, II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu).

 

Tematem kolejnego spotkania z cyklu #Poznań2023 Porozmawiajmy o konkretach będą zagadnienia związane z czystym, ekologicznym transportem miejskim. Prezentacje ekspertów i ekspertek będą dotyczyły kolei metropolitalnej, elektromobliności, parkowania w mieście oraz transportu publicznego.  Analizie poddana zostanie również kwestia buspasów i rowerów miejskich. Tematem przewodnim spotkania będzie także możliwość ograniczania ruchu samochodów spalinowych w wybranych rejonach zwartej zabudowy, z preferencją dla samochodów elektrycznych.

 

W spotkaniu wezmą udział:

 

  1. Maciej Wudarski - Zastępca Prezydenta Miasta Poznania
  2. dr Ewa Wolniewicz-Warska - Kapsch Telematic Services, Politechnika Warszawska
  3. dr Michał Beim – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Sobieskiego
  4. dr inż. Jeremi Rychlewski – Politechnika Poznańska
  5. Maciej Frąckowiak – moderator, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

WYDZIAŁY