Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dieta dla klimatu - Tydzień Wege na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dieta dla klimatu - Tydzień Wege na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Maj
25
Maj/25 10:00 - Maj/25 12:30

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Katedra Chemii ul. Wojska Polskiego 75. 

W tym roku Tydzień Wege obchodzimy w maju. To świetna okazja, aby na naszą dietę spojrzeć z szerszej perspektywy. Nie tylko na to jak wpływa ona na nasz organizm, ale również jak nasze wybory żywieniowe oddziaływają na ochronę przyrody. Jak zatem dobrze się odżywiać i jednocześnie jak najmniej szkodzić środowisku? Na te pytanie będzie można znaleźć odpowiedź na wykładach otwartych z okazji Tygodnia Vege organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva.

 

Olej palmowy a nasza odpowiedzialność za planetę

Co w praktyce oznacza plantacja palmy olejowej dla przyrody? Co dzieje się w takim miejscu z przyrodą? Co tracimy wraz z wycinką kolejnego drzewa w pierwotnym lesie tropikalnym? Czy olej palmowy jest dobry dla zdrowia? Jak nasze codzienne wybory zakupowe wpływają na naszą planetę? Na te pytania odpowie w wykładzie „Olej palmowy a nasza odpowiedzialność za planetę” prof. UPP dr. hab. Andrzej Węgiel z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

 

Tłuszcze roślinne w diecie człowieka

Tłuszcze to niezastąpionym składnik pokarmu człowieka o wysokiej jakości odżywczej. Oddziałują na system nerwowy, wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego, obniżają poziom cholesterolu. Więcej informacji na temat tłuszczów roślinnych w diecie człowieka usłyszeć będzie można podczas wykładu mgr Aleksandry Bykowskiej- Derda Z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UPP.

 

Termin: 25 maja, godz. 10.00

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Katedra Chemii ul. Wojska Polskiego 75. 

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, uczestnictwo w wykładzie wymaga zgłoszenia na maila: tydzienwege@viva.org.pl

 

Wykłady będą transmitowana on-line: kanał You Tube Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - https://www.youtube.com/watch?v=5QDTs62uQIU

oraz Facebook: XVI Ogólnopolski Tydzień Wege

 

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar
Image icon PLAKAT INFORMACYJNY637.61 KB

WYDZIAŁY