Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dzień Antysmog na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dzień Antysmog na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP

sty
sty/13 10:00 - sty/13 12:00

ul. Wojska Polskiego 50, sala A 100

online

W ramach cyklu spotkań ON AIR  Wydział Inżynierii Środowiska i  Inżynierii Mechanicznej zaprasza na DZIEŃ  ANTYSMOG, który odbędzie się w formie hybrydowej w dniu 13 stycznia 2022r. w godzinach 10.00-12.00.

Wydarzenie skierowane jest do społeczności akademickiej, wykładowców, ale także dla uczniów szkół średnich oraz tych wszystkich osób, które interesują się kwestiami ochrony środowiska i   wiążą z tym obszarem swoją przyszłość zawodową.

Tematyka spotkania dotyczy jakże aktualnej problematyki związanej ze zjawiskiem smogu ze szczególnym uwzględnienie aglomeracji poznańskiej. Wydarzenie rozpocznie wykład prof. Bogdana Chojnickiego z Pracowni Bioklimatologii UPP dotyczący zagadnień związanych z zanieczyszczeniami powietrza ze wskazaniem ich wypływu na atmosferę i otaczające środowisko.

Następnie zostaną przedstawione działania Eko Patrolu Straży Miejskiej w Poznaniu w ramach lokalizowania źródeł niskiej emisji przyczyniającej się do pogłębiania zjawiska smogu na terenie miasta Poznania. Dodatkowo w hali Maszyn Katedry Inżynierii Biosystemów w trakcie trwania wydarzenia  zaprezentowane zostaną nowoczesne metody lotniczego monitoringu jakości powietrza- drony pomiarowe wraz z czujnikami. Wydarzenie zakończy Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, który jako dopełnienie tematyki spotkania od strony legislacyjnej, zaprezentuje ustawy antysmogowe na terenie województwa wielkopolskiego.

Wszystkie spotkania odbywają się pod patronatem Komitetu Inżynierii Środowiska PAN, a patronat medialny objął portal Sozosfera.pl oraz Drzewo Franciszka.

Kolejnym spotkaniem w cyklu ON AIR będzie DZIEŃ EKOENERGETYKI zaplanowany na 24 lutego 2022r.

Już dziś zapraszamy do aktywnego udziału stacjonarnie - sala A 100 ul. Wojska Polskiego 50 lub w formie on-line: na platformie ZOOM.