cze
cze/11 10:00 - cze/12 15:00

Centru Kultury Fizycznej
Poznań, ul. Dojazd 7

I Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "O Kryształowego Siewcę" Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu to wysokiej jakości wydarzenie o randze ogólnopolskiej, które w nowatorski sposób pokazywać będzie naszą rodzimą kulturę, folklor, zwyczaje, sposób spędzania wolnego czasu, przybliżając je szerokiej grupie odbiorców – mieszkańcom miasta Poznania. W wydarzenie zaangażowany jest cały szereg artystów – tancerzy z całej Polski, którzy doskonalą swoją sztukę taneczną, aby w profesjonalny sposób pokazać piękno naszych polskich tańców narodowych.

Konkurs odbędzie się pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), która czuwać będzie nad profesjonalnym przebiegiem imprezy, zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął już Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz.

W ramach wydarzenia planowane są:

• rywalizacja par turniejowych w zakresie polskich tańców narodowych oraz polki w ośmiu kategoriach wiekowych od 7 lat do 55+

• rywalizacja kar mazurowych

• warsztaty tańca dla osób z niepełnosprawnością

• pokazy artystyczne.

Oprócz rywalizacji zaplanowane są pokazy artystyczne zespołów, m.in. Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Łaniki".

Zwieńczeniem wydarzenia będą warsztaty tańca dla osób z niepełnosprawnością, które przeprowadzi certyfikowany instruktor tańca terapeutycznego - Aleksandra Pasicka. Warsztaty te skierowane będą do mieszkańców Poznania, będą miały charakter otwarty i bezpłatny.

Wydarzenie adresowane jest do róznych grup odbiorców, m.in. wspólnoty Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,  seniorów, środowiska tanecznego i sportowego oraz środowiska osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji -

www: http://wktp.up.poznan.pl/turniej-upp/