International Electronic Conference On Soil Science - The Impact Of Climate Change On Soil Degradation

gru
gru/03 09:00

Druga edycja INTERNATIONAL ELECTRONIC CONFERENCE ON SOIL SCIENCE

W związku ze zbliżającym się  Światowym Dniem Gleby, pracownicy Katedry Gleboznawstwa i Mikrobiologii oraz Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego mają ogromną przyjemność zaprosić do udziału w drugiej edycji INTERNATIONAL ELECTRONIC CONFERENCE ON SOIL SCIENCE, która odbędzie się 3 grudnia 2021. Konferencja organizowana jest pod honorowym patronatem Jego Magnificjencji Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Prof. dr hab. Krzysztofa Szoszkiewicza. Tegoroczna edycja konferencji ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problem postępującej degradacji gleb, która w ostatnich dekadach jest potęgowana przez zachodzące zmiany klimatu. Zasolenie gleb, zasoby węgla glebowego oraz dostępność wody w glebie to kluczowe kwestie podnoszone w ostatnim czasie w kontekście zachodzących zmian klimatu. Jest to problem szczególnie istotny dla globalnego bezpieczeństwa żywnościowego. Ostatnie prognozy zmian klimatu, w tym wzrost temperatury powietrza i zmniejszenie rocznych opadów, mogą przyspieszyć rozwój zasolenia gleby, utratę węgla i dostępność wody, potencjalnie rozprzestrzeniając problem w niedalekiej przyszłości na regiony obecnie nie dotknięte, co czyni go kluczowym problemem dla przyszłych pokoleń.

Wydarzenie będzie organizowane w formie konferencji on-line przy wykorzystaniu platformy ZOOM. Będzie je można oglądac na kanale YouTube Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej wydarzenia, która dostępna jest pod poniższym linkiem: