Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Międzynarodowe Targi Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu GARDENIA | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu GARDENIA

lut
lut/13 09:00 - lut/15 16:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie

ul. Głogowska 14

Targi GARDENIA to wydarzenie nr 1 w branży ogrodniczej w naszym kraju, zarówno pod względem pozycji ekspozycyjnych, jak i liczby odwiedzających. To doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy przedstawicielami biznesu.

Motywem przewodnim nadchodzącej edycji targów będą "Innowacje w ogrodzie". Pokazane będa nowości nie tylko w zaktresie produkcji i dystrybucji urządzeń i roślin, ale także zwrócona będzie uwaga na tematykę dziecka w ogrodzie, rekreacji i sportu.

W programie wydarzenia tradycyjnie już znalazło się wiele pokazów i warsztatów, które poruszą nie tylko temat pielęgnacji roślin, ale także diet owocowo-warzywnych. Przez trzy dni targów będzie można skorzystać z takich atrakcji jak m.in.: - pokazy cięcia i pielęgnacji róż oraz drzew i krzewów ozdobnych i owocowych - wykład na temat diety owocowo-warzywnej i jej znaczeniu dla zdrowia człowieka, który poprowadzi dr Ewa Dąbrowska - warsztaty „Wianki z sukulentów” prowadzonych przez Wojciecha Wardeckiego - warsztaty z sadzenia epifitów w drewnie, pustynnych aranżacji, a także w warsztaty dla dzieci prowadzonych przez zespół poznańskiego sklepu Zarośla - warsztaty florystyczne z tworzenia biżuterii kwiatowej - wykłady i warsztaty prowadzone przez wydział Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - prelekcje prowadzone przez blogerów Andrzeja Zawadzkiego (Zimozielony Ogród) oraz Tomasza Szostaka (Z ogrodem na TY) - spotkania z „gwiazdami ogrodnictwa” m.in. Markiem Jezierskim i Witoldem Czuksanowem, którzy poprowadzą inspirujące prelekcje i warsztaty.

Przez 3 dni trwania Targów, na stoisku Uniwersytetu Przyrodniczego w pawilonie 6 będzie można skorzystać między innymi z porad dotyczących pielęgnacji i hodowli roślin, kształtowania ogrodów, wysłuchać wykładów dotyczących ciekawych roślin oraz wziąć udział w warsztatach, podczas których będzie można się nauczyć między innymi jak rozpoznawać jabłka po wyglądzie i po smaku.