Noc Naukowców 2021 pod hasłem „W nauce nadzieja”

wrz
wrz/24 14:00 - wrz/24 22:00

Podczas Nocy Naukowców w 2021 r. nasi badacze pokażą jak nauka i naukowcy mogą uratować planetę. Pokażą, że właśnie w nauce jest nadzieja na ratunek. To hasło „W nauce nadzieja” będzie głównym mottem imprezy. Ma sprawić, że młodzi ludzie spojrzą na naukę jako źródło siły, możliwości i nadziei na przyszłość. Wierzymy, że każdy z nich będzie chciał stać się bohaterem ratującym planetę. Zapraszamy 24 września 2021 roku. #PUT #UAM #PULS #UEP #AWF #PCSS #IGCPAN #IFMPAN #NocNaukowcow #ResearchersNight #SOSdlaZiemi #NaukowcydlaZiemi #SOSforEarth #wnaucenadzieja.

Realizując program NN naukowcy z poznańskich uczelni pokażą, że sytuacja klimatyczna Ziemi jest bardzo trudnią, ale właśnie w nauce jest nadzieja na uratowanie jej. To hasło „w nauce nadzieja” będzie głównym mottem imprezy. Ma sprawić, że młodzi ludzie spojrzą na naukę jako źródło siły, możliwości i nadziei na przyszłość. Każdy z nich będzie chciał stać się bohaterem ratującym planetę. W dzisiejszych czasach widać ogromne zainteresowanie młodych ludzi tą tematyką. Podczas imprezy pokażemy jak każda z dziedzin nauki (nauki techniczne, humanistyczne, przyrodnicze, nauki o zdrowiu) może być źródłem nadziei na ratowanie planety. Tematyka programu będzie wskazywała na znaczenie Europejskiego Zielonego Ładu dla Europy i jej obywateli. Zobacz jak codziennie żyć ekologicznie, przekonaj się jak powinno wyglądać idealne miasto przyszłości, przyjrzyj się roślinom, które żywią świat, naucz się dbać o ekosystem, dowiedz się jak znajomość drzew ratuje życie, poznaj technologie przyjazne środowisku.   Naukowcy zapraszają także do wspólnego tańca i zabaw sportowych. Przekonasz się, że naukowcy to zwyczajni ludzie, a ich praca jest naprawdę fascynująca.  Zadbamy także o to, aby program był nie tylko edukacyjny, ale także interesujący dla młodych ludzi.

Ze względu na sytuację , wydarzenie w dużej mierze zostaje zorganizowane online.

Więcej informacje na stronie www.poznan.nocnaukowcow.pl/.

WYDZIAŁY