Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ocieplenie klimatu u wrót Arktyki - badania na Islandii | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ocieplenie klimatu u wrót Arktyki - badania na Islandii

paź
19
paź/19 15:00 - paź/19 17:00

Budynek Wydziału Inżynierii Śroodowiska i Gospodarki Przestrzennej

Poznań, ul. Piątkowska 94, sala Rady Wydziału

Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, Katedra Meteorologii zaprasza na wykład pt. ocieplenie klimatu u wrót  Arktyki - badania na Ilandii, który wygłosi prof. Bjarni D. Sigurdsson.

Prelegent jest profesorem leśnictwa na Islandzkim Uniwersytecie Rolniczym. Zajmuje się ekologią ekosystemów ze szczególnym uwzględnieniem obiegu węgla i związków mineralnych w ekosystemach zarówno naturalnych, jak i wykorzystywanych gospodarczo. W swych badaniach koncentruje się na borealnych ekosystemach leśnych oraz na wpływie zmian klimatycznych na ich strukturę i funkcjonowanie. 

Podczas wykładu przedstawione zostaną wyniki badań polegające na manipulacji parametrami meteorologicznymi, które prowadzone są obecnie na Islandii oraz korelacje pomiedzy wzrostem temperatury o 1.5°C powyżej średniej z wielolecia a przyrodą w Islandii w ciągu ostatnich 30 lat. 

 

Serdecznie zapraszam dr hab. Bogdan H. Chojnicki, prof. UPP

 

WYDZIAŁY