Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Otwarcie Innowacyjnej Biogazowni Rolniczej w RSGD Przybroda | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Otwarcie Innowacyjnej Biogazowni Rolniczej w RSGD Przybroda

paź
paź/08 12:00 - paź/08 17:00

Rolniczo-Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne w Przybrodzie

ul. Parkowa 4, 62-090 Rokietnica

W Przybrodzie, na terenie Rolniczo-Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego, należącego do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zostanie oddana innowacyjna Biogazownia Rolnicza.

Jest instalacją unikatową w skali Europy. Przygotowana do pracy jako biogazownia szczytowa (mogąca produkować energię elektryczną w okresie szczytowego zapotrzebowania np. od 6:00 do 21:00), charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością fermentacji. Dzięki unikatowemu rozwiązaniu jakim jest tzw. akcelerator biotechnologiczny (dodatkowy hydrolizer pracujący w kwaśnym środowisku) biogazownia może być zasilana bardzo szeroką gamą substratów odpadowych z rolnictwa i przetwórstwa. Posiada niezwykle wysoką sprawność energetyczną bowiem wcześniejsze wersje instalacji pracują z wydajnością ponad 8500 MWh z 1 MW zainstalowanej mocy, co daje niespotykaną w innych rodzajach OZE sprawność na poziomie 97% mocy teoretycznej. Instalacja zbudowana została wg całkowicie polskich rozwiązań technicznych i technologicznych i dzięki modułowej budowie, dostarczaniu na plac budowy w kontenerach oraz możliwości szybkiego montażu posiada potężny potencjał eksportowy.