Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Program naukowy z udziałem ekspertów z UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Program naukowy z udziałem ekspertów z UPP

paź
03
paź/03 14:00 - paź/03 16:30

Portal Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER (http://platontv.pl/

"Czas nauki: Aeroponika i antyoksydanty, czyli trudne, ale jakże ważne i na czasie terminy na literę "a" 

"Czas nauki: Aeroponika i antyoksydanty, czyli trudne, ale jakże ważne i na czasie terminy na literę "a".

3 października 2017 r. na portalu Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER (http://platontv.pl/) odbędzie się premiera krótkiego programu naukowego
"Czas nauki: Aeroponika i antyoksydanty, czyli trudne, ale jakże ważne i na czasie terminy na literę "a" (odc. 8), przygotowanego przez zespół telewizyjny Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

W odcinku w roli ekspertów występują pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: prof. dr hab. Andrzej Komosa - Kierownik Katedry Żywienia Roślin oraz dr inż. Magdalena Człapka-Matyasik z Zakładu Dietetyki.

Premiera materiału będzie miała miejsce na portalu PlatonTV: platontv.pl/cycle/czas-nauki/show/7590

Planowana jest na godz. 14.00.

OPIS ODCINKA:
Nie każdy jest urodzonym ogrodnikiem, ale każdy wie, że do uprawy czegokolwiek potrzebne są: nasiono, woda i gleba. Prawda? Otóż niekoniecznie. Ale nie ulega wątpliwości już stwierdzenie, że np. warzywa i owoce są bardzo zdrowe i bogate w tzw. antyoksydanty, dlatego powinniśmy ich dużo jeść, zwłaszcza gdy chorujemy. Tylko... ile to znaczy dużo? W najnowszym Czasie nauki - aeroponika i antyoksydanty!

Więcej informacji na temat odcinka

   http://platontv.pl/cycle/czas-nauki
   http://blog.platontv.pl/
   https://www.facebook.com/pionierplatontv/

 

WYDZIAŁY