Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Rozpoczęcie sezonu szparagowego - Szparagowa Konferencja Prasowa | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Rozpoczęcie sezonu szparagowego - Szparagowa Konferencja Prasowa

kwi
27
kwi/27 11:00 - kwi/27 13:00

Hotel Novotel, przy Placu  Andersa 1

Białe, zielone i fioletowe - szparagi nie jeden mają kolor. Co ciekawe wszystkie szparagi to tak naprawdę ten sam gatunek, a kolor tego wiosennego warzywa zależny jest od sposobu uprawy, a w zasadzie ilości słońca w czasie jego wzrastania. Więcej ciekawostek na temat tego królewskiego warzywa, poznać będzie można podczas corocznej Szparagowej Konferencji Prasowej, która uważana jest za uroczyste rozpoczęcie sezonu szparagowego w Polsce.

 

Konferencja odbędzie się w czwartek 27 kwietnia o godz. 11.00 w Hotelu Novotel przy pl. Andersa 1.

 

Wydarzenie ma na celu promowanie produkcji i spożycia szparaga w naszym kraju.  Niezwykłe opowieści o szparagach przedstawi  uznany w świecie specjalista w dziedzinie biologii i uprawy szparaga prof. dr hab. Mikołaj Knaflewski, który w Katedrze Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ponad 50 lat zajmował się badaniami nad szparagiem. Profesor przedstawi aktualną sytuację w produkcji szparaga w Polsce i na świecie oraz zagadnienia dotyczące tego niezwykłego warzywa. Konferencja połączona będzie z degustacją wykwintnych szparagowych specjałów.  

Współorganizatorami Konferencji są: Polski Związek Producentów Szparaga oraz Katedra Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

WYDZIAŁY